Wpis z mikrobloga

Ja $&@$?!?#%^*+
Znowu mnie państwo wydymało.
Mam 31 lat i JDG, brak dzieci i żony.
Nie łapię się na 500+, ulgi rodzinne w pit, ulgę dla młodych w dochodowym. Za to łapię się na 9% składkę zdrowotną i inne nowe podatki.
Rok temu kupiłem mieszkanie na kredyt, który teraz jest oprocentowany prawie na 10%.
A tu wchodzi nowy program rządowy ze "stałą stopą 2% na 10lat"... Oczywiście już się do niego nie kwalifikuję, bo rok za wcześnie kupiłem mieszkanie.
Moja obecna rata to prawie 5 000zł. W tym programie byłoby to 2500zł.

Ja #%^)$@$")&)@.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 54
  • Odpowiedz
@morsisko: Oczywiście że za kilka lat może wzrosnąć ale może też spaść. Generalnie mamy teraz najwyższe stopy od 20lat i przez ostatnie kilka lat były niskie więc to może znów się powtórzyć. Co do tego że ktoś kto zaciągnął kredyt wcześniej będzie miał gorzej niż ci którzy skorzystają na tym super programie to śmiem wątpić. Może i będzie miał dopłaty do kredytu ale nie wierze że banki nie odbiją sobie na
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piter12: tja, do smierci mozesz czekac na ten program xD to nie ma prawa sie udac, mydlenie oczu dla babci zeby mogla #!$%@? przy stole wigilijnym wnusiowi i w pqzdzierniku zaglosowqc na te ameby umyslowe
  • Odpowiedz
@DoIores: A czemu banki mają sobie odbijać? Przecież im to też na rękę, ludzie będą brali większe kredyty niż normalnie, no i będą brali je chętniej. Według wstępnych informacji to ma działać tak, że kredytobiorca płaci ratę tak jakby miał oprocentowanie 2%, a wszystko ponad dotowane jest z budżetu, więc bank i tak wyjdzie na swoje
  • Odpowiedz
@piter12: Jedyne jak mogę pomóc to zasugerować refinansowanie kredytu. Niektóre banki proponują aktualnie na stałym 7,8% i tanie ubezpieczenie na życie. Pomostówek już nie ma od września tego roku więc drugi raz już nie poniesiesz tego kosztu.
Rata Ci spadnie, będziesz spał spokojnie, że wyższa nie będzie, a jak za jakiś czas poprawi się sytuacja na rynku kredytowym to znowu zrefinansujesz na jeszcze lepszych warunkach.
Mam klienta, któremu przez ostatnie 3
  • Odpowiedz
@morsisko: Dlaczego banki będą sobie odbijać w dodatkowych kosztach kredytu? Bo robiły to wcześniej np podczas programu mieszkanie dla młodych kilka lat temu. Skoro ludzie będą mieć ułatwione zaciągnięcie kredytu i tak będą płacić mniejsze raty to czemu banki nie mogą wrzucić dodatkowych opłat? Analogicznie jak był najniższy wibor to banki oferowały wysokie marże, bo skoro stopa procentowa była bliska zeru i raty dla kredytobiorców były małe to zarabiali sobie na
  • Odpowiedz
@mickpl jaki normalny kraj tak nazywasz? USA nie podnosiło. EBC też. Nie ma normalnego kraju. Ps stopy nie muszą być równe inflacji żeby ona hamowała, a ciągle głosisz takie tezy
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczony_szczur_z_ogniska: No ale ja te pieniądze zarabiam, a nie dostaję. Mam je dzięki mojemu wysiłkowi.

Dla uproszczenia: ktoś zarabia 10k i ma kredyt z ratą 5k, a ktoś inny zarabia 7,5k ale z pomocą rządu rata wynosi 2,5k.
Obaj mają dochód rozporządzalny w wysokości 5k, więc po co się starać, uczyć i być ambitnym żeby zarabiać 2,5k więcej, skoro ktoś inny z teoretycznie mniejszym zarobkami ma dokładnie taki sam standard życia?
  • Odpowiedz