Wpis z mikrobloga

Ja $&@$?!?#%^*+
Znowu mnie państwo wydymało.
Mam 31 lat i JDG, brak dzieci i żony.
Nie łapię się na 500+, ulgi rodzinne w pit, ulgę dla młodych w dochodowym. Za to łapię się na 9% składkę zdrowotną i inne nowe podatki.
Rok temu kupiłem mieszkanie na kredyt, który teraz jest oprocentowany prawie na 10%.
A tu wchodzi nowy program rządowy ze "stałą stopą 2% na 10lat"... Oczywiście już się do niego nie kwalifikuję, bo rok za wcześnie kupiłem mieszkanie.
Moja obecna rata to prawie 5 000zł. W tym programie byłoby to 2500zł.

Ja #%^)$@$")&)@.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 54
Mam zupelnie odwrotna sytuacje od Ciebie, rok temu zamiast kupic, to splacilem obecne mieszkanie. Plan byl podobny, razem z zona myslelismy zeby jednak kupic nowe M, ale intuicja podpowiadala „splacaj”. Wspolczuje Ci serdecznie, bo wczoraj mialem przemyslenia jak czulbym sie gdybym jednak to mieszkanie kupil. Taki news musi byc okropny dla kupujacych w obieglym roku…
Mam 31 lat i JDG, brak dzieci i żony.


@piter12: twój wybór

Nie łapię się na 500+, ulgi rodzinne w pit, ulgę dla młodych w dochodowym. Za to łapię się na 9% składkę zdrowotną i inne nowe podatki.


konsekwencja twojego wyboru

Rok temu kupiłem mieszkanie na kredyt


kolejny wybór

który teraz jest oprocentowany prawie na 10%


konsekwencja wyboru

A tu wchodzi nowy program rządowy ze "stałą stopą 2% na 10lat"... Oczywiście
@piter12: to co pisowcy chcą #!$%@?ć jeszcze tylko przyspieszyło moją decyzję o zakupie mieszkania. Wali mnie to, że na kredyt w okolicach 9%, jak ten program wejdzie w życie jak się okazuje 1 lipca 2023 to będziemy mieli wystrzał cen tak jak było to w 2020-2021, kiedy te #!$%@? chińskie co wymyśliły koronawirusa #!$%@?ły to po calym świecie, a bankierzy centralni obniżyli stópki do zera i nasrało mieszkanami na kredyt.
Rok temu kupiłem mieszkanie na kredyt, który teraz jest oprocentowany prawie na 10%.

A tu wchodzi nowy program rządowy ze "stałą stopą 2% na 10lat"... Oczywiście już się do niego nie kwalifikuję, bo rok za wcześnie kupiłem mieszkanie.


@piter12: a jak sprzedasz? ceny nie spadły na tyle żeby opłacało ci się spłacać 10% kredyt ponad 2%.