Wpis z mikrobloga

Nie mogę patrzeć jak Ty się człowieku męczysz. Zaczynam się o Ciebie martwić. Patrzyłeś ostatnio do lustra? ()
Ja nie wiem po co się tu produkujecie z radami. Może i dobrze doradzacie OPowi, ale co z tego, on jest tak silnie przekonany, że sam jest najmądrzejszy, a nikt inny się nie zna, że szkoda waszych klawiatur na produkowanie się. Jak ten tag powstawał, to już wtedy sporo ludzi przewidziało, że #!$%@? z tego będzie, schodek może i wytrzyma, ale ściana w której jest osadzony już nie i skończy się dokładnie
Zbrojenie poddawane obciążeniom na rozciąganie jest za krótkie? #!$%@? tam, zespawamy z dwóch prętów


@CCCCC: A jakie jest najlepsze miejsce na takie połączenie? Miejsce naprężeń ścinających między ścianą a stopniem oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FejsFak: Chyba w końcu odkryłem sens #stepujacybudowlaniec. Jesteś terapeutą i poświęcasz się, aby wykopki w twoich postach mogły się wyżyć i wypunktować wszelkie błędy, tak jak lubią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki temu masz nadzieję ulżyć innym, którzy zrobią chociażby mema z literówką
@CCCCC: ścinające to pół biedy, bo może akurat miejsce spawu jest w głębi muru lub w schodku. Niewielkie jednak to pocieszenie, gdy siły naprężające/rozciągające spowodują pęknięcie w miejscu/okolicy spawania.

Jeżeli chciał uzyskać efekt strunobetonu, to nie zrozumiał tego zagadnienia https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstrukcja_spr%C4%99%C5%BCona

W jego przypadku lepsze byłyby pręty zbrojeniowe (żebrowane) zamiast gładkich, dodatkowo wprowadzone do otworów wypełnionych kotwą chemiczną (najmocniejszą). I w sumie nadal może tak zrobić, zamieniając obecne pręty na żebrowane, wypełniając