Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Taka ciekawostka. Moje dochody to ok 20k netto miesięcznie samozatrudnienie, kupuję mieszkanie 65m2 za 780k co daje trochę ponad 10k/m2. Mam 20% wkładu własnego i dodatkowe, swoje 150k na wyposażenie mieszkania. Wniosek o kredo w Millenium odrzucony, brakło 100 zł w dochodach. I to mieszkanie to nie jest jakaś ekstrawagancja. Normalne mieszkanie w cenie za m2 typowej dla miasta wojewódzkiego a wydaje mi się, że dochody mam niezłe. To teraz popatrzcie jak ma kupić sensowne mieszkanie typowa polska rodzina w tym momencie...

#mieszkaniedeweloperskie #finanse #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639c7bbf8161f849f03798e6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 21
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie rób z siebie zarobasa, nie wszyscy pracują na produkcji. To Ty jesteś typowym przedstawicielem klasy pracującej, która może się kiedyś dorobi za 2 pokolenia.
Co Ciebie różni od nich? Że Cię stać na trochę większy kredyt, ale nadal kredyt.
Para na umowę o pracę "typowa" jeszcze niedawno też sobie mogła kupić na taki kredyt, gdzie Ty zostałeś odrzucony :)
Jesteś gościem zarabiającym lekko ponad 4k EUR/mies, także normalka, że
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież wiadomo, że w tym momencie, przy takich stopach %, to szanse na kredyt są marne. Inna sprawa czy mieszkanie za 800k ma sens, to więcej niż zapłaciłem (z wszystkimi kosztami w tym koniecznym wyposażeniem, dom z 2008r. co prawda) za dom 140m2 działka 800m2 4 lata temu. 5km od Poznania... Oczywiście jak kto lubi, ale 12k za 1m mieszkania to jest sporawo jednak.
  • Odpowiedz
OP: @Wygryw_z_wyboru: To jest kwota netto, napisałem. Po dochodowym, VAT i ZUS. Co za różnica jak jestem opodatkowany
@ATAT-2: Wysyłam też do innych banków oczywiście. Chciałem tylko pokazać jak na dzisiaj trudno dostać kredo i że nawet przy takich dochodach można zostać odrzuconym. To nie jest tak jak jeszcze dwa lata temu gdzie ludzie przy dochodzie 5k netto dostawali kredyt za 800k.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę
  • Odpowiedz
Kuchnia na wymiar to 20-30 tysięcy.


@pawelgie: drugie 30 na łazienkę i zostają podłogi + ściany + szafa/2 na wymiar i się mieścisz w 100k. Oczywiście, że sky is the limit, ale mówić, że prawie 3k/m2 to mało na sensowne wykończenie mieszkania to debilizm ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Co za różnica jak jestem opodatkowany


@AnonimoweMirkoWyznania: ogromna

Jak jesteś na ryczalcie to bank nie ma tak naprawdę sposobu zweryfikowania ile ci zostaje w kieszeni z tej faktury co wystawiasz. Co z tego że na konto wpłynie 25k jak może się okazać że 20k z tego to koszta stałe i zostaje ci 'nedzne' 5k?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jak ja sto lat temu brałem kredyt na mieszkanie to kwotę na remont też bardziej opłacało się jakby wrzucić do wkładu własnego i brać kredyt na mieszkanie + remont. Popytaj czy to to nie lepsza opcja w Twoim przypadku
  • Odpowiedz
ŚwiętyOnkolog: Co trzeba mieć w głowie żeby kupować w polsce celę w bloku za 800k i to za 800k którego nie masz. Zobacz co się #!$%@? w rządzie polityce i społeczeństwie. I lada chwila będzie 50% emerytów w polsce i oni będą głosować na taką partię że zatęsknisz za PiS.
Jak można dobrowolnie mieszkać w Polsce? Mieszkanie tutaj jest dla rodzin polityków.
Za 800k pln to za niewiele więcej możesz kupować
  • Odpowiedz