Wpis z mikrobloga

@kot_gagarina: o ile rozumiem to ktoś musiałby trzaskać nadgodziny, gdyby te były właściwie opłacane to jestem pewien, że pracownik by się znalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli chodzi o poczuwanie się do odpowiedzialności, to chodzi mi o treść wiadomości wysłanych do pracowników. Jeśli miałbym przymusowo robić nadgodziny w "zwykłej" stawce to też miałbym #!$%@?, taki jest lajf
ale skąd wziąłeś urlop


@cyberchosnek: Nie ma różnicy. Podałem urlop, żeby pokazać, że można ściągnąć pracownika nawet z trzytygodniowego urlopu w Egipcie. Przy wolnym wynikającym z niepełnego etatu lub pracy zmianowej lub 12-o godzinnej jest jeszcze łatwiej.

Zmiana grafiku w trakcie miesiąca nie powinna mieć miejsca, o ile nie zaszły sytuacje wyjątkowe. Przez sytuacje wyjątkowe rozumie się:

- Usprawiedliwioną nieobecność innego pracownika z powodu choroby.
- Zgłoszenie urlopów na żądanie lub
@cyberchosnek: Po prostu ten kierownik nie mając innych środków sięga po te najniższe. Słabe zachowanie ale kierownik ma swoje cele do wypełnienia, nie jest tam od lubienia tylko od organizacji pracy. Możemy się śmiać i psioczyć a zapewne znajdzie się taki co następnym razem przyjdzie żeby nie zawieść kierownika i się mu przypodobać.
i jeśli ktoś przekroczy swoje godziny pracy to nie należą mu się nadgodziny, tak?


@cyberchosnek: Jeżeli pracownik jest ściągany "z wolnego" to ten czas odbiera sobie w innym terminie. Najczęściej czas pracy jest rozliczany kwartalnie i na koniec okresu rozliczeniowego musi równać się z tym w umowie. Jak przepracował za mało to i tak należy mu się kwota z umowy, jak za dużo to dopiero można mówić o nadgodzinach.
@kot_gagarina: jasne, natomiast na podstawie tej grafiki nie możemy wywnioskować czy te godziny sobie odbije. Ja odnosiłem się do słów kierownika, nie wiemy jak wygląda sytuacja. Lata temu, gdy okresowo pracowałem w gastro to o nadgodzinach można było zapomnieć... tzn. nadgodziny to była norma, tylko wypłacane po normalnej stawce ;)

@Mithrindil: masz rację, cóż, obie strony powinny szanować siebie samych i siebie wzajemnie. Przy obecnym pracodawcy nie miałbym problemu zrobić
@wylisiony_afrowiorek: teraz ładnie wytrzyj sobie brodę bo się oplułeś. Na rynku pracy jestem dłużej niż na tym portalu i pewnie dłużej niż ty żyjesz. Na etacie nie pracuje od dobrych 10 lat.

@dunayer:
Ja to czytam tak jakby osoba pisała osób które mają wolne i szuka jelenia który przyjdzie #!$%@?ć nadgodziny (pewnie do odbioru bo januszex) bo ktoś nie potrafił sensownie układać grafików tak żeby ustalić zmiennika w razie gdyby