Wpis z mikrobloga

@kociolov: ale czego ty oczekujesz że my będziemy mieli medal? Gada się tyle że Maroko jak gea ale przecież oni mają zawodnikow grających w lepszych klubach średnio i więcej znaczących . Lewy zakrzywia obraz tego co mamy i będziemy miec przez najbliższe 10 lat jeśli efekty powstałych lepszych szkółek nie będą znaczace. jeśli Glik i krychowiak będą dalej grali to nie ma wogole o czym mowic to będzie gra na max
@Atomus jak Maroko ma zawodników grających średnio w lepszych klubach i więcej znaczących XD akurat średnio to nasza kadra wygląda podobnie o ile nie lepiej więc głupie porównanie. W Maroku można powiedzieć że Hakimi i Zyiech zakrzywiają obraz tak jak u nas Lewandowski i Zieliński. Tyle że trener wyciągnął z nich 200% a nasz 20%. I myślę że mental tu robi różnice Maroko idzie jak po swoje gość który zarabia 4k euro
@jozef_cieslak: no ale mental się bierze z odpowiedniego też szkolenia zawofnikow inaczej to już wogole mozemy sobie darować jak to po prostu cecha pilkarza :) także no nie mamy za bardzo jak szybko poprawic gry poza #!$%@? z kadry 30 paro Latków jeśli nie prezentują poziomu ligi mistrzów i postawić na nowych którzy będą w tej kadrze dodatkowo się ogrywac
@jozef_cieslak:

Szczęsny - Bono = mała przewaga Polski
Cash - Hakimi = przewaga Maroko
Glik - Saiss = przewaga Maroko
Kiwior - Aguerd = przewaga Maroko
Bereszyński - Mazraoui = przewaga Maroko
Krychowiak - Amrabat = przewaga Maroko
Bielik - Ounahi = lekka przewaga Maroko
Zieliński - Amallah = spora przewaga Polski
Kamiński/Frankowski/Zalewski - Ziyech = przewaga Maroko
Kamiński/Frankowski/Zalewski/Milik/Świderski - Boufal = lekka przewaga Polski
Lewandowski - En Nesyri = duża
@Brzychczy: Widziałeś co robił Boufal na skrzydle? Żaden z naszych nie równa się z nim. Naszym najlepszym skrzydłowym był Grosicki, który jest prawie na emeryturze.
Boufal wykonuje najwięcej dryblingów w Ligue 1, w lidze w której gra Messi, Neymar i Mbappe.
@Brzychczy: Kluby nie grają. Zalewski jest zbyt młody, żeby liczyć, że w tym momencie będzie liderem naszej kadry, zwłaszcza, że nie trafił z formą na mistrzostwa. Ostatni solidni skrzydłowi to Błaszczykowski i Grosicki. Kiedy byli przy piłce, to wiedziałeś, że coś z tego może być i nie zagrają w jakiś nie odpowiedzialny sposób. Nasi młodzi skrzydłowi to niewiadoma. Mogą być z nich dobrzy piłkarze, ale też ich rozwój może się zatrzymać,
@Szary_Anon: Kluby nie grają ale jakbyśmy mieli polskiego Boufala z jego trajektorią kariery to wcale nie widzielibyśmy w nim "lidera kadry" tylko ok gracza do jedenastki. Coś jak Frankowski u nas który wcale taki młody już nie jest i wg mojej wiedzy sprawuje się solidnie w Ligue 1.

W ataku/na skrzydłach porównania 1 do 1 się zresztą rozjechały ze względu na różnice w ustawieniu więc można porównać Frankowskiego do Ziyecha a
@Brzychczy dzięki bo spojrzałem na to trochę z innej perspektywy jednak całościowo dalej uważam że na papierze mamy grajków w lepszych klubach co jednak nie czyni ich lepszymi piłkarzami. Jednak trzeba przyznać że Twoje porównanie 11 ewidentnie wskazuje za lepszą jakość po stronie Maroko. We Fiorentinie nie bez powodu Amrabat gra pierwszy skład a Żurkowski z ławki się nie podnosi. Natomiast w tym co pisałem o 200 i 20 % to tak
Moja generalna teza odnośnie komentarza jozef_cieslak jest taka, że trener Maroka miał łatwiejszą drogę do sukcesu niż Michniewicz, ze względu na trochę lepszy skład ogółem i miał lepszą formację defensywną co jest ważnym czynnikiem do grania "ładnie" w piłkę. Gadanie o Marokańskim trenerze, że wyciągnął 200% a nasz tylko 20% jest mocno na wyrost. Jak dla mnie to Maroko grając w naszej grupie skończyłoby tak jak my, na 1/8 ale za to