Wpis z mikrobloga

Mam następujący zestaw:
AMD Ryzen 3 3100
Radeon RX 5600 XT
Płyta główna MSI B450-A Pro Max
Ram Gskill 2x 8 GB 3000Mhz
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 Bronzer 500W

Czy gdybyście byli na moim miejscu to co byście zupgrade'owali? Czy sam procek, np. na Ryzena 3 3600 czy może wymienić płytę główną i pokusić się o lepszy procek? Czy RAM do wymiany ze względu na niskie taktowanie?

#komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #pcmasterrace
  • 15
Czy gdybyście byli na moim miejscu to co byście zupgrade'owali?


@damienbudzik: to zależy po co. jak do gier to wymiany procesora nie zauważysz bez zmiany grafiki zbytnio.
jak do jakiejś pracy to zależy, czasem się przyda też grafika, czasem więcej ramu, czasem więcej wątków, czasem szybszy pojedynczy wątek lepiej.
@Szala: RX 6600 to bardzo niewielki upgrade względem RX 5600 XT, za mały, żeby miał sens.

@damienbudzik: Zaplusowałeś komentarz 10129, a dalej nie napisałeś w jakim celu chcesz upgrade robić, a bez tego nie da się doradzić. Jak upgrade dla upgrade'u, to dokup RGB, przynajmniej będzie widać z zewnątrz, że coś się zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jan_K: sorki, że dopiero teraz odpisuję.

Ogólnie to gram głównie w StarCrafta 2, ale do tej gry nie potrzebuję upgrade'u kompa, bo mam stabilne 120 klatek.
Chciałbym zacząć ogrywać jakieś gierki, które będą wychodzić w 2023, np. Hogwart's Legacy

Oprocz tego kompa używam do programowania, ale tutaj też nie potrzebuje upgrade'u.
Monitor mam ultrawide 34 cale, jeśli ma to jakieś znaczenie
@damienbudzik: No, monitor ma spore znaczenie. 34 cale ultrawide to prawdopodobnie rozdzielczość 3440x1440p (ew. 2560x1080p, ale to rzadkość). W tym pierwszym przypadku, jeśli chciałbyś grać w nowe gry normalnie wykorzystując tą rozdzielczość, to potrzebna jest już konkretna karta graficzna. Jakiś RX 6700 XT, czy RTX 3060 Ti to zupełne minimum, ja bym raczej mówił o RX 6800 lub lepszej.

Co do procesora to przy tej rozdzielczości Ryzen 5 3600 dawałby radę,