Wpis z mikrobloga

Generał Wojciech Jaruzelski:

został aresztowany przez NKWD za odmowę przyjęcia radzieckich dokumentów.

jako oficer, zawsze na czele podwładnych, zdobywał Wał Pomorski.

zlikwidował granatem stanowisko CKM-u.


Poseł Łukasz Mejza:

naciągnął rodziców chorych dzieci na niedziałającą terapię.

zatrudnił znajomego, żeby niczym Jezus Chrystus uzdrowić go z paraliżu.


#bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #polska #neuropa #4konserwy #tvpis #historia
Javert_012824 - Generał Wojciech Jaruzelski:
 został aresztowany przez NKWD za odmowę...

źródło: comment_16710921412gEn8Ztxydffs4d5GQReUT.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Halbr: Może np. to, że nie zawierają one adresata i są wyłącznie dyrektywami interpretacyjnymi, a nie normami bezwzględnie obowiązującymi?
Nie wiem, ale się domyślam.
Ponadto, sprawdź sobie wymogi formalne wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej.
I na tym koniec z mojej strony, nie jestem tutaj od tego, by robić komuś za darmo wykłady z prawa ustrojowego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate To by się wymóg zmieniło. Nie mówisz o skazywaniu ministra Ziutka, tylko dykatatora.

Ale oczywiście dla mnie to w ogóle groteska, żeby dyktatora ścigać na normalnych warunkach. I wykazywać mu, że nie mógł wprowadzić stanu wojennego w ten sposób, tylko powinien gnębić naród w inny sposób i wtedy byłoby koszernie i nie musiałby stać przed trybunałem XDDDD
  • Odpowiedz
Konkretnie: co stoi na przeszkodzie złożenia wniosku za złamanie zasad konstytucyjnych?


@Halbr: Ronald Dworkin i rozróżnienie norm-zasad od norm reguł na ten przykład, oraz to, co wskazano ci wyżej. A przy okazji w praktyce niedopuszczalność zastosowania art. 2 Konstytucji jako samodzielnej podstawy zaskarżenia jest wskazywana zarówno w orzeczeniach SN, jak i TK, googlaj frazę art. 2 konstytucji samodzielna podstawa zaskarżenia, jak nie wierzysz. Pierwszy z brzegu przykład w uzasie
  • Odpowiedz
  • 0
@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa Cóż mi z praktyki i teorii. Przepisy w żaden sposób tego nie bronią. Jak byłaby wola polityczna i społeczna, to nie ma żadnych większych przeszkód, by ścigać w ten sposób.

Ale podkreślę raz jeszcze - ścigać grabarza kraju, że nie tak wprowadził stan wojenny jest dla mnie groteską i w ogóle nie powinno mieć miejsca. Obraza dla ofiar.
  • Odpowiedz
@Javert_012824: Jaruzel mógł tu wprowadzić drugą Albanię jakby chciał i zabetonować władzę na kolejnych 5 czy 10 lat, ale to bym patriota, który pomógł w miarę bezboleśnie przejść nam przez przemianę ustrojową i nie dam sobie wmówić inaczej bo nie jestem pisowskim analfabetą historycznym. W Polsce prawdziwie podłych komunistów było po latach 60tych naprawdę niewielu.
  • Odpowiedz
Jaruzelowi bym tego generała zostawił, bo już szkoda czasu głupotami się zajmować. Natomiast jego czyny, które opisałeś wcale powoduja, że może być generałem to raz.

Dwa Jaruzelski był zbójcą i przywódcą junty. Powinien nie mieć niczego. Czyny Mejzy nie przekreślają w żaden sposób tego, że Jaruzel to podła postać historii.


@Halbr: Głos rozsądku, dziękuję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Javert_012824: Abstrachujac od tej sytuacji chcialem powiedziec tylko, ze uwazam ze posmiertnie nie powinno sie takich rzeczy zmieniac. Jest to element histori. Jesli nikt nie mial jaj ani checi sie w to bawic za zycia tego komucha to teraz tez powinni dac spokoj. Nic ti nie zmienia a tylko gebe sobie jeden z drugim wyciera czyims zyciem jakie by nie bylo
  • Odpowiedz