Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
@BIALYBUREK: podejrzewam że na jakichś kursach trenerskich wciskają do głów że tak należy, bo wszystkie te Podolińskie i inne wannabe eksperci z papierami trenerskimi mówią tak ciągle a Boras i inne barany powtarzają
  • Odpowiedz
@BIALYBUREK: to pare lat temu zaczal i wprowadzil wlasnie Börek. Tlumaczyl to tym ze nie powinno sie pomijac bramkarza bo to jest tak samo wazny pilkarz jak ci z pola. Pamietam to bo mnie to tak #!$%@? ze ja nie. Tyle lat minelo i jak ktos zaczyna podawanie ustawienia od 1 to ja poprostu nie moge sobie go zwizualowac przed oczami.
  • Odpowiedz
@BIALYBUREK: Przepisy PZPN: "W zawodach biorą udział dwie drużyny; każda składa się z nie więcej
niż 11 zawodników, z których jeden jest bramkarzem."
Skoro takie oczywistości jak obecność bramkarza trzeba zaznaczać to może, żeby było jeszcze czytelniej będziemy podawali formacje:
1x1-4x1-3x1-3x1,
żeby było wiadomo, że na każdej pozycji występuje fizycznie jeden piłkarz... tfu. jedna osoba piłkarska.
  • Odpowiedz
@BIALYBUREK: wszyscy się mylicie, żaden z was nie ma racji. Zaczęto podawać formacje od tej jedynki z bramkarzem, a potem uznano że w sumie #!$%@?ć tego bramkarza, i oczywiście Angole to skrócili, bo oni wszystko skracają, tak samo jak can't, mustn't i inne
  • Odpowiedz
@Bujak: tldr użył tego Michał Pol podczas starej Misji Futbol, mejwen to spoleczone maven, które pochodzi od jidysz i oznacza "posiadającego wiedzę" czy coś w tym stylu. Użył tego do określenia swoich gości na powitanie, ale po jakimś czasie "mejwen" stało się określeniem pejoratywnym
  • Odpowiedz
  • 2
@BIALYBUREK bez sensu to jest, przecież ta jedynka z przodu jest zawsze, nie da sie grać bez bramkarza. To samo jakbyśmy liczbe np 10 zapisywali 10,0(0) ....
  • Odpowiedz
@Bry_siema: znaczy się to troche sensu ma, bo od razu wiadomo, że idzie się kolejnością od defensywy

#!$%@?ąc od tego że te formacje to w sumie już bez sensu. Takiego wahadłowego to nie wiadomo jak traktować, czy jako obrońce czy pomocnika
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BIALYBUREK: To zaczął ktoś wcześniej, bo jak przy Borku ktoś mówi 4-4-2 to Borek się zawsze uruchamia i mówi, że u trenera Strejlała (czy innego co niedługo umrze) miałbyś chłopie przerąbane, bo według szkoły trenerów w Białej Podlaskiej formacje wymawia się zaczynając od bramkarza.
Ale wkurza mnie zwracanie na to uwagi, bo wiadomo ile jest bramkarzy.
  • Odpowiedz
znaczy się to troche sensu ma, bo od razu wiadomo, że idzie się kolejnością od defensywy


@eMWu12: Dlaczego? Ustawienie 1-4-5-1 ma jedynkę na początku i na końcu, więc nie wiadomo czy mamy czwórkę w obronie, czy piątkę.
  • Odpowiedz
@BIALYBUREK: teoretycznie można mówić tylko ustawienie 4 - 4 albo 4 - 5. Bo wiadomo że bramkarz jest jeden a liczbę napastników można sobie już wydedukować... Ale co wtedy robić z tym całym zaoszczędzonym czasem xD
  • Odpowiedz