Wpis z mikrobloga

@rhqq: Znaczy powiem ci tak. Jak wpisuję w adres bezpośredni adres pliku .php to wyświetla się strona prawidłowo. Jednak ten skrypt opiera się na przekierowaniach do szablonów np. /szablon/pages/kontakt.html.twig
Wpisując adresstrony.pl/kontakt/ powinien wyświetlić się powyższy szablon, a tak się nie dzieje. Nie da się też wyświetlić strony bezpośrednio przez powyższy adres.

Dodam jeszcze, że skrypt ma plik .htacces, który jak wiadomo nie jest obsługiwany przez nginx. Zawartość .htacces
https://pastebin.com/Fmq8tJHL

A co
@damianooo8: słuchaj, zdecyduj się. chcesz apacza, to uzyj apacza i jego gownianą ideę htaccess. to jest absolutna bzdura, ze jakis skrypt ci mówi, ze masz koniecznie uzyc nginxa. webserver jest zupełnie niezalezny od php. end of story. jeśli chcesz jakieś rewrite, to sobie musisz zastanowić jakie i czemu. ten plik co podeslales wyzej w sumie jest już w nginxie w inny sposób wrzucony.

jakie pliki masz pod /usr/share/nginx/html/kontakt ?
słuchaj, zdecyduj się. chcesz apacza, to uzyj apacza i jego gownianą ideę htaccess


@rhqq: Nie chce apacza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu doczytałem że jest możliwość konwersji dyrektyw htacces na nginx, i pomyślałem że to jedyne rozwiązanie w tym przypadku. Muszę mieć nginx ponieważ jedna funkcja używa XAccelRedirect który jest tylko w nginx z tego co dokumentacja mówi. Ale to nie jest związane z obecnym problemem
Nic tam nie ma. Tak jak pisałem musi nastąpić przekierowanie z /kontakt/ do /szablon/pages/kontakt.html.twig


@damianooo8: no to skąd ma nginx wiedziec o tym? nginx patrzy czy jest tam index.php index.html index.htm i nic więcej. zupełnie poprawny komunikat "błędu". zastanówi się dokładnie co chcesz zrobić. bo chyba sam nie wiesz, albo nie rozumiesz jak to ma działać. nginx jak zobaczy rozszerzenie .php (albo / i zawola index.php), to prześle taki sam request
@damianooo8: przeczytaj te swoje htaccess. tam nie ma nic na temat tego co napisałeś. dodatkowo w twoim nginxie co podesłałeś też nie było. musisz sobie przeanalizować wszystko. bo nawet jesli zrobisz sobie redirecta do kontakt.html.twig, to to bedzie zaserowane jako płaski plik, nic nie zawoła php. tak więc czy w ogóle rozumiesz jak ma działać twoja aplikacja w php?