Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę tutaj bo nie chciałbym, aby wykopki wystalkowały o kogo chodzi. Prowadzimy z żoną małą rodzinną firmę, zatrudniamy ludzi z sąsiedztwa. Jesteśmy spoko pracodawcami. I nagle dzisiaj okazuje się, że jedna z pracownic dostała od męża taki łomot, że sika krwią. A dlaczego? Bo dwa dni temu była na firmowej wigilii. Nie chciała iść, bo była lekka chora. Dzwoniła do nas, a że akurat byliśmy w aucie i gadaliśmy na głośnym to słyszałem jak mąż w tle zachęca ją żeby wyszła.
Jak się okazuje jak tylko wróciła to usłyszała, że jest dziwką to dostała #!$%@?. Bije ją od lat. Leje ją po nogach i po brzuchu, tak że nie widać. Leje też dzieci, dwie dziewczynki 3 i 6 lat.
Moja żona jeździ z nią po lekarzach, ale okazuje się, że zrobienie obdukcji nie jest łatwe. W #warszawa na Oczki, powiedzieli, że zapraszają na Oczki 10 stycznia. Mam wrażenie, że w tym kraju z kartonu to trzeba kogoś zamordować, żeby coś się zadziało.
Po zdobyciu kwitu od lekarza pojadą robić niebieską kartę na policję. Poradźcie mi jeszcze jak dziewczynie pomóc, najchętniej to oklepałbym tego jej męża, ale to raczej nie pomoże.
#przemoc #prawo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6399b17a8161f849f03729f3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 38
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim dać wsparcie, nie naciskać, zachęcać. Takie osoby zwykle są odcięte od ludzi, znajomych. Oprawcy skrupulatnie dbają żeby taka kobieta nie miała znajomych, dobrego kontaktu z rodziną, niską samoocenę. Po prostu po długim czasie trudno uwierzyć i odważyć się, że można to zmienić. Skupiłabym się na zgłoszeniu na policję, wsparciu psychologicznym, bliskich, zapewnieniu, że może sobie poradzić, że ma prace, że będzie miała gdzie mieszkać i, że to wyjdzie
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznijmy od tego, że nie popieram rękoczynów w stosunku do kogokolwiek.

Pytanie czy kobieta faktycznie nie #!$%@? czegoś, o czym nie masz pojęcia? Żyłem z takim gagatkiem, któremu do świętości było bardzo daleko. Gdyby nie to, że się z nią rozstałem, to pewnie prędzej czy później doprowadziłaby mnie do takiego stanu psychicznego, że bym ją zatłukł.

Nie mam zamiaru bronić chłopa, ale uważałbym z takim pomaganiem jak nie masz 100%
@AnonimoweMirkoWyznania: Z lekarzami w tym kraju jest tak, że musisz się uprzeć i jak nie pomoże to wydrzeć się. Jak oni chcą zrobić obdukcję za miesiąc? Przecież to jest absurd i próbują wcisnąć ciemnotę.

Z wielkimi miastami bywa też tak, że są duże kolejki kij wie do czego, a pojedziesz do mniejszego miasta obok i nagle wszystko da się załatwić od ręki, albo w bardzo krótkim terminie.

A co do tej
@AnonimoweMirkoWyznania: Szczerze to trochę nie chce mi się w to wszystko wierzyć. Znam jedną parę gdzie gość ma niebieską kartę. Awanturował się, przyjechała policja zawiozła na dołek a potem areszt przez kilka miesięcy. Tak jak teraz łatwo jest chłopa eksmitować i wsadzić do pudła za przemoc domową to nie było nigdy tak łatwo w tym kraju. Oprócz tego jest masa technologii, telefony, dyktafony którymi można zarejestrować przynajmniej dźwięk. Z tą obdukcją