Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim! Chciałbym was prosić o pomoc i porady na temat kryptowalut. Zamierzam rozpocząć swoją przygodę z nimi i inwestować miesięcznie dość niskie kwoty, tak mniej więcej od 100 do 300zł.
Głównie mi chodzi jaką giełdę do tego polecacie? Która jest najbardziej przyjazna dla kompletnego żółtodzioba, który nie miał nigdy styczności z nimi? W dodatku jakie giełdy mają najmniejszą prowizje podczas wypłaty na konto bankowe?
Chciałbym jeszcze zapytać jak wygląda proces rozliczania podatku dochodowego? Czy jeżeli nie osiągnąłem 26 roku życia jestem zwolniony z płacenia tego podatku od krypto czy jest on wyjątkiem.
I jeszcze jedno, czy są jakieś legit szkolenia co chodzi o naukę o krypto ? Oczywiście darmowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prosiłbym o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!
#kryptowaluty #krypto #inwestycje #inwestowanie
  • 6
@Grapcioo: Dla nowicjusza BitPanda (Austria) ma łatwy interfejs użytkownika, szybkie transefery itp, ale prowizje nie są najniższe, pod względem niskich prowizji Binance, ale tu interface to masakra, po środku jest Kraken, niskie prowizje, łatwy w użytkowaniu. Jak uzbierasz więcej monet to kup sobie Legera i trzyma wszytko u siebie, złota zasada mówi że dużych kwot nie trzyma się na giełdach.
@gbn71: W sensie próbowałem Binance i zobaczyłem, że jest wybór między Pro a Lite i w sumie wygląda bardziej przyjaźnie. Ale nadal się zastanawiam na której giełdzie zacząć kupować, czy BTC czy coś innego.
Napisałeś, że dużych kwot nie trzyma się na giełdach. Dlaczego? I w takim wypadku gdzie indziej się powinno je przechowywać?
@Grapcioo: BTC to jest low risk low gain, jakby bitcoin upadł to padłoby wszystko, ale raczej jest zbyt dużo graczy by spadł. Jak bitcoin wzrośnie o 50% to shitcoin może 500%. Ale shitcoin może być scamem i spaść do 0.
@Grapcioo: Zacznij od BTC i ETH, regularnie kupuj przez kilka lat nie powinieneś stracić. Giełdy czasem upadają i wtedy to co miałeś na giełdzie przepada, nie twoje klucze nie twoje monety. Czasem zdarzają się ataki hakerskie. Większe kwoty możesz przelewać na prywatny sprzętowy portfel najbardziej popularne są na ledger.com, wtedy masz klucze do tych walut i nikt ich nie podprowadzi na 99%. Przy małych kwotach to się czasem nie opłaca ponieważ