Wpis z mikrobloga

@SMYS: a żeby raz XD już chyba 3 razy i TK dolnych zębów.

@jalop: @mlotnaczarownice: Zakaźnik, który mnie aktualnie prowadzi (nie byle jaki, starałem się wybrać lekarza prowadzącego na podstawie badań i publikacji naukowych) zlecił test ELISA na Boreliozę. IgG wątpliwy, IgM ujemny. Test met. Western Blot negatywny w obu klasach. Na teście WB jeden wskaźnik p41 jest dodatni, ale to widziałem u wielu ludzi w pełni zdrowych. Brak
@GastroAndrzej: no ale czy zbadałeś dokładnie drogi oddechowe, płuca, krtań itd? Jakiś tomograf czy nie ma żadnych przerostów? Astma? Może nowe alergie się odpaliły, dietę próbowałeś zmienić?

XD czemu jak lekarz nie może zdiagnozować to zawsze borelioza, do jakichś szarlatanów chodzicie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GastroAndrzej: może to głupie, ale skoro dalej jesteś na etapie diagnozy, to może zainteresuje się grzybami.

Nie masz zagrzybionej chaty? Długotrwałe przebywanie w niekorzystnym środowisku może nawet spowodować utratę pamięci itp.

Może to jest głupie, ale....
@GastroAndrzej: ciekawe te stwierdzenie ze babesja ktora sama zanika :) (popytaj weterynarzy ile babesji jest u psow -> bardzo ciezki przebieg i czasami smierc). Oczywiscie u innego poglowia babesja wystepuje (tzn. psy) a u ludzi nie ma? Skoro zyjemy w tym samym srodowisku. No tak problem jest z diagnostyka i to nie tylko w PL. Z tego co wiem to badania dopuszczaja forme przewlekla babesji.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6789900/ dosc nowe badanie 2019 ;)
czemu jak lekarz nie może zdiagnozować to zawsze borelioza, do jakichś szarlatanów chodzicie


@milosh345: dlatego zmieniłem szamana na kogoś ogarniętego XD Pół roku szukałem odpowiedniej osoby i w końcu trafiłem do prawdziwego fachowca, który powiedział wprost "Jest Pan chory, ale na co nie wiadomo. Pomogę Panu, ale to będzie długa droga i pewnie kosztowna". Moja prawdziwa diagnostyka dopiero się zaczęła, wcześniej to jakieś podstawy podstaw były. Nawet do szpitala mnie chciał
@mlotnaczarownice: hej,

robiłem Elispoty na babesię mic. i metodą IFF na babesię div. Testem elispot ledwo wątpliwy, babesia div. ujemny. Badania mój zakaźnik od Wielkoszyńskiego uznał.

quantiferon tb gold plus


@mlotnaczarownice: te badanie mam zlecone, też będę wykonywać.

Ja bym jeszcze zbadal u ciebie EBV czy nie masz niskiej awidnosci (poczytaj jak ebv tez potrafi zrobic sm autoimmunologie chroniczne zmeczenie) lub bym sprawdzil jeszcze chlamydie p. wszystkie 3 klasy.


@
@GastroAndrzej: Jestem szczery nie jestem diagnosta labo :( (wiem ze to stawia mnie w niskiej pozycji w stosunku do twojego Dra). Chociaz znam wielu lekarzy i diagnostow z powodow doswiadczen zyciowych.
Jak chcesz to mozemy na priw przejsc. Ale jesli elispot ci wyszedl (watpliwy w wiekszosci uznaje sie dodatni tak jak w ciazy nie mozna byc watpliwie juz tlumacze ci dlaczego), jest to na tyle wyrafinowane badanie ze o wiele bardziej
@GastroAndrzej: to może sprobuj wypocząć porządnie? Jedz sobie na wakacje 2tygodniowe w ciepłe miejsce i zobaczysz czy tam tez masz objawy :))
Najprostsze rozwiązania są najlepsze i serio nie daj się zwariować - „jest Pan chory” no ku@&a chyba nie.
Zbadaj czy aby na pewno to nie kwestia srodowiska.
@GastroAndrzej: jak wyżej, zwykle dieta, kwasne owoce, marchewki i krótkie, częste, bez kremów naświetlanie słońcem wszystko poprawia;
po remoncie możesz mieć reakcje negatywne na wyziewy, np. z farb