Wpis z mikrobloga

Kierownica aero wpływa znacząco na osiągi podczas amatorskiego ścigania czy jest to raczej pomijalne ulepszenie roweru? Zastanawiam się nad zakupem Eastona EC70 Aero i badam temat.
#rower #szosa
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skijumper: Nie wiem czy coś pomaga ale z mojego punktu widzenia jak ktoś jeździ z dłońmi w górnej pozycji to ta zwiększona szerokość jest bardzo niewygodna. Jeżdżę z łapami na klamkach lub niżej więc mi to nie przeszkadza ale zwracam na to uwagę.
  • Odpowiedz
@skijumper: @4x80: jeden rabin powie tak, drugi nie. Mialem p------e ec90 plaski element byl bardzo wygodny dla mnie w gornym chwycie, szczegolnie na podjazdsch. Osiągi? moze z 0.01km/h do sredniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Krzywo zalozysz owijke i stracisz zyski z kiero aero. Nie przejmowalnym sie. wygladaja fajnie, a wygoda wedle uznania.
  • Odpowiedz
Krzywo zalozysz owijke i stracisz zyski z kiero aero


@Hipodups: Bo w takich kierownicach owijka idzie bardzo krótko i ledwie za łukiem są kreski graniczne.
  • Odpowiedz
Kierownica aero wpływa znacząco na osiągi


@skijumper: nie.

największy opór stawia twoje ciało, a praca nad poprawą pozycji na rowerze nie kosztuje nic. potem ewentualnie można kupić koła z wyższym stożkiem. reszta to tylko marketingowe naciąganie na hajs
  • Odpowiedz
@4x80: wiem, mialem na mysli ze na tym elemencie gdzie owijasz krzywo zalozysz i tam juz tracisz potencjalne zyski z takiej kiery, albo zrobisz dłuższe linki i po zyskach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skijumper: mam podobną jak @Hipodups - EC90 prosto z ali. Nie mam pojęcia ile może dodać, ale mi się bardzo podoba. W mojej opinii nawet w górnym chwycie jest wygodna.
Jedną w iększych wad to ciężko założyć lapmkę + uchwyt na licznik, bo mało miejsca.
Trzeba ogarnąć inne korki, bo powinno się ją owijać "od góry" a nie z dołu. Tak jak napisał @4x80 - owija się ją
  • Odpowiedz
Jedną w iększych wad to ciężko założyć lapmkę + uchwyt na licznik, bo mało miejsca.


@jagodowy_krol: Z tą lampką to prawda i dosyć długo szukałem by pasowała do ''zaostrzonego'' frontu kierownicy co do uchwytu to mocujesz jakiś pod kierownicą, u mnie są gniazda dedykowane.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Obejrzalem na bikeshow jak Janek pokazywal gdzie mu pękła, sprawdziłem swoją i dokładnie w tym samym miejscu. A ze akurat rame zalatwilem to sie pzobylem. Pęknięcie z lewej strony 5mm od wyloty linek przy mostku na 15-20mm. Miejsce i kształt pęknięcia identyczny jak u Janka z bksh. Czy uderzenie? nie wiem, kilka slzifow zaliczyla, ale raczej sama z siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz
  • Odpowiedz