Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem #remontujzwykopem
Zostało mi 10 rolek wełny Isover supermata (nie pytajcie jak to liczyłem xd) Wartość rynkowa to teraz ok 1700 zł. Ale raczej nikt mi tyle nie zapłaci. Ciężko powiedzieć za ile bym to odsprzedał. W tym momencie mam 30 cm wełny, między jętkami i krokwiami 15, warstwa od strony płyt kg 15. Wpadłem na taki pomysł żeby poprustu rzucić ta wełnę jeszcze jedna warstwę od strony strychu. Czy to nie będzie przesada? Minus tego rozwiązania jest taki ze nie będzie widać jętek po których można chodzić i kiedyś jak zapomnę gdzie co jest to mogę się wpier.dolić na poddasze jak święty mikołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
Jeśli docieplisz tylko jedną płaszczyznę (sam strych) to wszystkie inne słabiej izolowane miejsca (fundamenty, posadzka na gruncie, stolarka, balkony itp) i tak będą źródłem większej utraty ciepła niż zyskasz przez te dodatkowe centymetry w tym jednym miejscu. To tak jakbyś wyszedł na ulicę w zimie w cienkich spodniach dresowych ale założył cztery czapki. Skupisz się na tym, że marznie Ci dupsko zanim zwrócisz uwagę, że w głowę cieplutko. Nie mówię, że masz