Wpis z mikrobloga

#muzyka #pianino #keyboard

Zakupiłem sobie taką zabawkę na święta. Zero doświadczenia w grze na tym i na czymkolwiek podobnym. Jeżeli macie jakieś fajne poradniki na start, które polecacie to byłbym wdzięczny, bo kupić kupiłem, teraz pytanie jak się za to zabrać :D

Mogą być w języku angielskim. Za wszystkie sugestie szczere bóg zapłać.
  • 8
@CreaOnion: trzeba zainstalować sterowniki ASIO, trial dowolnego DAW (FL Studio, Reason, Ableton). Tyle na sam początek od strony oprogramowania.
Co do nauki gry, raczej nie ma większego znaczenia jaki kanał wybierzesz, tutoriali na YT jest od groma. Ja największy fun miałem oglądając instruktarze od muzyków funkowo-jazzowych.

PS ta klawiatura mogłaby mieć 1 oktawę więcej, sam zaczynając na 4 często brakowało mi miejsca. Jak masz możliwość, zwróć ją do sklepu i zamów
@bscoop:

Soft już mam ogarnięty. Bardziej potrzebuję jakiegoś dobrego poradnika, który powie takiemu muzycznemu tłukowi jak ja, na co w ogóle patrzę i jak to obsługiwać. Najlepiej na jakimś podobnym modelu. A co do klawiatury to na razie taka zabawka, by zobaczyć czy złapię bakcyla, jeżeli tak, to pewnie kupię już coś droższego.

Dzięki za sugestie
@bscoop: jak masz możliwość to zwróć ją do sklepu i kup keyboard albo syntezator nawet używany który nie będzie wymagał odpalania całej procedury grania tylko włączasz i grasz , a jako klawiatura midi do produkcji muzyki również może służyć
To mega odstrasza , przynajmniej mnie to mega #!$%@?ło i dopiero po zakupie pianina cyfrowego miałem faktyczny fun z gry
Wiem że mnie tu zaraz zjedzą bo tu sami co ogarniali grę
@kutwa_sprytny: kontroler też zadziała w duecie z modułem brzmieniowym. Używany scenowy klawisz będzie z reguły lepszy pod względem jakości wykonania do jakiegokolwiek nowego keyboardu w tym samym budżecie, szczególnie od aranżera.

@CreaOnion:
@kutwa_sprytny: nie mówię o jakimś kombajnie typu Korg Trident, sam mam w studiu ponad 30 letniego Rolanda U20, który w obsłudze dziecko ogarnie (z wyjatkiem edycji brzmień, ale ta opcja jest poukrywana w menu). Nie ma zbędnych bajerów typu akompaniament czy song mode. Zapłaciłem 450 (plus kilka dych na wymianę gumek stykowych) a podejrzewam, że nowy kontroler z porównywalnym feelingiem pewnie chodziłby powyżej 2k (a aranżer 3k).