Wpis z mikrobloga

@keeper772 lewy daje na 1 pasmowym. Zjeżdżam na prawy z kierunkiem jak minę zjazd do jazdy na wprost (jadąc w lewo) lub jak mijam zjazd w lewo zawracając.
Na jednopasmowym rondzie trzymam lewy kierunek do póki nie minę zjazdu na wprost. Jak minę zjazd na wprost (kolejny będzie mój zjazd) wtedy wrzucam w prawo żeby ludzie mogli sobie wyjeżdżać.
Kierunek w lewo stosuje po to bo ludzie z automatu często zakładają że
@nerana112: @keeper772: A tutaj jak sygnalizujecie manewry? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gmaps

Na kursie uczyli mnie, że kierunek wrzuca się przed rondem z ruchem regulowanym świadkam


@stwor: Ja właśnie tego nie kojarzę. Powiedzieli ci tak bo z prawa to wynika czy jako dobry zwyczaj? Ja zawsze wtedy kierunek wrzucam ale ostatnio ojciec mi powiedział że w sumei to chyba nie trzeba.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: ja bym włączał kierunki przy zmianie pasa i jeżeli dany pas ma dozwolone dwa kierunki jazdy, bo pozostałe są oczywiste bo prowadzą tylko w jeden zjazd. Tu problem jest taki, że niby to jest rondo, ale tak doznakowane, że nie ma już w zasadzie żadnej cechy ani zalety ronda. Lewy kierunek wrzucił bym tylko jadąc środkowym pasem w lewo i to tylko w miejscu gdzie ten pas się rozwidla na
@rkadjar w jaki sposób lewy kierunek pomaga osobom jadącym za tobą? Jak nie masz kierunku to walą w ciebie, wyprzedzają cię na rondzie?

Osoba za tobą nie może ci nic zrobić oprócz tego że wjedzie ci w dupę jak się zagapi albo jak coś odwalisz.

Mnie zawsze bawi lewy kierunek, dla osoby która czeka na wjazd jest to nieprzydatna informacja bo i tak musi czekać aż zjedziesz z ronda lub go miniesz.
@nerana112: nie wiem gdzie jeździsz, ale upewnij się też, że to po czym jedziesz jest naprawdę rondem (skrzyżowaniem o ruchu okrężnym). W mojej okolicy jest trochę skrzyżowań w kształcie koła, które wcale nie są rondami ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nie zdarzyło mi się, żeby ktoś wymuszał, bo nie włączam lewego na rondzie.
@nerana112 ja się wrzucania kierunku w lewo nauczyłem w Holandii. Tutaj jest pełno rond turbinowych i prawie wszyscy skręcając w lewo dają lewy kierunek. Zauważyłem, że np. dużo mniej osób mi się ładuje na rondo, z drugiego zjazdu. W PL na takich rondach też go używam przez co pewnie reszta się zastanawia, co ja #!$%@?, ale #!$%@?. Wygodnie mi się tak jeździ niż zwalnianie przy drugim zjeździe, bo ktoś uzna, że sobie
ale po x wymuszeniach pierwszeństwa na mnie zacząłem używać i jest potężna różnica w bezpieczeństwie na korzyść jazdy z lewym kierunkiem


@nerana112: bo inni kierowcy widząc gościa z lewym kierunkiem na rondzie stosują zasadę ograniczonego zaufania do jego umiejętności na drodze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)