Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #samochody
Jadąc na rondzie w lewo lub zawracając macie odpalony lewy kierunek?
Ja kiedyś byłem bojówka że to boomerskie bo na rondzie jeździmy tylko prosto i zjeżdżamy w prawo, ale po x wymuszeniach pierwszeństwa na mnie zacząłem używać i jest potężna różnica w bezpieczeństwie na korzyść jazdy z lewym kierunkiem
  • 54
  • Odpowiedz
@nerana112: czasem odpalam lewy kierunek na rondzie w przypadku, jak rondo jest małe i wjeżdżam w nie relatywnie szybko po to, żeby typ z przeciwka od razu wiedział, że nie zjeżdżam 1 zjazdem jak 80% kierowców na tym rondzie i żeby nie próbował wjeżdżać. A tak co do zasady to wiadomo - kierunek tylko na zjeździe.

Kierunki są po to, aby się wzajemnie informować co się chce zrobić a nie po
  • Odpowiedz
Nigdy nie używam lewego kierunku na rondzie i nigdy nie czułem, żeby ktoś wymuszał


@Glikol_Propylenowy: Ja również, ALE skręt w 3 zjazd(w lewo) na rondach pinezkach niemal zawsze kończy się wymuszeniem i awaryjnym hamowaniem - później taki wymuszacz drze #!$%@? i krzyczy „a migacz gdzie??”. Do dziś żałuję że wtedy kamerki nie miałem bo z tych ~20 razy fajna kompilacja by wyszła xD
  • Odpowiedz
@nerana112: Widzą, że jakiś #!$%@?, pokazuje lewy kierunek na rondzie, nie wiedzą jak się zachowasz, więc jadą ostożniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie:
- prawy kierunek przed wjazdem na rondo, jeśli zjeżdżam pierwszym zjazdem
- prawy kierunek włączam przed zjazdem którym będę zjeżdżał - dla zjazdów >=2
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau dla mnie to mogą nawet myśleć, że jedzie papież byle tylko nie wymuszali na mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Gdybym jeździł autem za 30k to #!$%@? jaja
  • Odpowiedz
@maad: odpowiedziałbym "w #!$%@? #!$%@? #!$%@?, naucz się jeździć frajerze xD" i skończył by pyskówkę śmieć ludzki, który nie potrafi nawet poprawnie jeździć po rondzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kamerki najlepsze na takie wymuszenia, bez odpalenia takiej nawet nie wyjeżdżam z garażu.
  • Odpowiedz
Gdybym jeździł autem za 30k to #!$%@? jaja


@nerana112: drogie auta z OC sprawcy nie da się naprawić. Szczególnie po stłuczce na rondzie xD

Typowy p0lak co to auto jest wyznacznikiem statusu i musi się błyszczeć xD
  • Odpowiedz
@nerana112: Bo jak widzisz kogoś z lewym kierunkiem na rondzie to od razu traktujesz go jak retarda albo starego dziada, który nie ogarnia co się dzieje i jest nieprzywidywalny do stopnia "lepiej puścić i byle dalej od mojego auta".
  • Odpowiedz
Ja ostatnio jechałem za taką ancymonką na rondzie, gdzie robili przebudowe dwa lata temu ze zwykłego skrzyżowania na rondo. Są 3 zjazdy i 95% kierowców jeździ prosto przez to rondo. I jadę sobie za tą kierowczynią, przed rondem wrzuca lewy kierunek i jedzie prosto. To pierwszy zjazd z ronda. Drugi zjazd jest do lasu. I to jest wyjazd z większego miasta. Uważam, że nie powinno się stosować lewego kierunkowskazu. Na rondzie
  • Odpowiedz
@nerana112

na rondzie jeździmy tylko prosto i zjeżdżamy w prawo

Miałeś na to jakieś uzasadnienie? Według ustawy prawo o ruchu drogowym skrzyżowanie o ruchu okrężnym różni się od każdego innego skrzyżowania tym, że możesz na nim wyprzedzać pojazd silnikowy, na innych skrzyżowaniach nie możesz. Gdyby na rondzie nie skręcało się w lewo, to nie malowanoby przed nim znaków poziomych P-8b, P-8e i P-8g. Tak jak tutaj, mamy rondo i znak poziomy P-8e
goodOldSaracen - @nerana112
 na rondzie jeździmy tylko prosto i zjeżdżamy w prawo
Mia...

źródło: comment_1670929333efSgOaGgluRUfufCO0Gz06.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nerana112: tak, włączam. Oczywiście tylko na jednopasowym. Chociaż mimo tego i tak wymuszają ( ͡° ͜ʖ ͡°) w Kielcach mamy kilka malutkich rond na których taka informacja pozwala innym szybciej reagować co moim zdaniem trochę upłynnia ruch.
  • Odpowiedz
@goodOldSaracen: Here you are

https://www.rp.pl/prawo-drogowe/art10780041-na-rondo-wjezdzamy-bez-wlaczania-lewego-kierunkowskazu-wyrok-wsa-w-gliwicach

"Potwierdzenie tej tezy można znaleźć w opisie znaku drogowego C-12. - Zgodnie z § 36 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393) znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się ruchem okrężnym dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Zatem przy wjeździe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nerana112:
Polska - kiedy jadąc prosto musisz włączyć lewy kierunek, bo inaczej ludzie nie potrafiący jeździć w kółko wymuszają ci pierwszeństwo
  • Odpowiedz
@liczy_no_ze_niby_nie dzięki za link, przeczytałem, ten tekst jest wewnętrznie sprzeczny. Skoro skrzyżowanie o ruchu okrężnym należy traktować jak zwykle skrzyżowanie (co było napisane w podlinkowanym tekście i przywołane jako argument przeciwników włączania lewego kierunkowskazu na rondzie) to przecież na zwykłym skrzyżowaniu sygnalizujemy kierunkowskazem zamiar skrętu w lewo. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz