Wpis z mikrobloga

Mireczki, może wiecie coś więcej, coś poradzicie z własnego lub znajomych doświadczenia? Jak by tu kierować drogę zawodową aby mając papier inż. elektryka, pracując od ponad roku w małym biurze projektowym sieci i instalacji elektrycznych tak zmienić pracę(w tym iść na staż) aby najszybciej jak to możliwe wyjechać na stałe do jakiegoś konkretniejszego kraju. Znam jedynie angielski ale na zasadzie dogadania się w sklepie, poczytania gazet, trochę filmów. Przebranżowienie też oczywiście wchodzi w grę, w tym iść na staż.

Obecna praca to niestety porażka, wiedza tam zdobyta może być przydatna jedynie w Polsce w tego typu firmach, na plus jedynie podstawy autocada, studia też nie były najszczęśliwszym wyborem.

Chodzi mi głównie o to aby utorować sobie drogę do życia za granicą albo jednak w Polsce(bo być może to będzie lepszy wybór)kiedy, pewnie za ok 5 lat zdecydujemy się na dziecko.

Najkorzystniejszym miejscem do zamieszkania byłoby Bergen w Norwegii bo w miarę łatwo o wyjazd ale problemem byłaby nauka Norweskiego albo Vancouver

#emigracja #praca #pracbaza #elektrotechnika #korpo #korposwiat #studia #norwegia #norwegia
#pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Nie wiem jaki masz problem. Jako inż. elektrotechniki możesz pójść w wykonawstwo i na tym dobrze zarobić. No chyba, że nie chcesz fizycznie pracować to pójdź może w kierunku IT? Elektryk z umiejętnością programowaniato świetny materiał na automatyka, ale tu też trzeba trochę fizycznie porzeźbić.

I tak, projektowanie to rak straszny. Zawsze mnie wkurzacie tym, że projekty robicie jakieś oderwane od rzeczywistości i trzeba dosyć często po Was poprawiać. Czasami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hawi77: Bez (bardzo) dobrego angielskiego nie ma co isc do IT, tak ze ta droga raczej zamknięta.

@cotozazycie: W Norwegii dla nowych jest teraz slabo. Wynajem drozeje, żywność drozeje, prąd w cholerę drogi. Jeśli ktos nie jedzie w dwie osoby lub nie ma dobrej pensji specjalisty (w tym IT, ale tez roznej maści inżynierowie, ktory robią np. dla Equinora), to może byc trudno początkowo przeżyć i finansowo wyjść na prostą.
  • Odpowiedz