Wpis z mikrobloga

@grubson234567: ropka w Niemczech kosztowała w styczniu i lutym srednio 1,25 - 1,30€ , mam paragony, moge nawet zaraz zapodać jakiś jak będzie taka potrzeba. Euro stalo wtedy w okolicach 4,60zl bo akurat bylem w Polsce i tez mam paragoniki z Polskich stacji, mogę porównać. Liczmy górną granicę 1,30€ * 4.60zl = 5.98zl. Obecnie diesel zleciał już do pułapu 1.70€ i tak sie utrzymuje już z dobre 3 tygodnie ale napewno
@Strelau mało tego, wspaniałomyślny Orlen zasila Węgry ze swojej rafinerii w Czechach i oni mają tańsze paliwo, rozumiecie: orlenowska rafineria w czechach śle paliwo na Węgry i oni je sprzedają taniej niż ten wielki Orlen polskie Polakom.
mało tego, wspaniałomyślny Orlen zasila Węgry ze swojej rafinerii w Czechach i oni mają tańsze paliwo, rozumiecie: orlenowska rafineria w czechach śle paliwo na Węgry i oni je sprzedają taniej niż ten wielki Orlen polskie Polakom.


@TrionicSe7en: No nie wytrzymie. Teraz to mnie rozsierdziłeś jeszcze bardziej
@grubson234567

Powyższa tabela, to dane starannie dobrane pod tezę. Gdyby jako punkt odniesienia zamiast lutego wybrać styczeń, marzec albo grudzień 2021, to nijak nie dałoby się wykazać, że trend cen w Polsce pod koniec roku odbiegał wyraźnie od innych państw. Na wykresie poniżej porównującym ceny ON do 2015 roku możemy zobaczyć, że w lutym 2022 w Polsce nastąpił silny spadek cen, którego nie było w innych krajach UE, dlatego ktoś do tabeli
Pobierz Raf_Alinski - @grubson234567

Powyższa tabela, to dane starannie dobrane pod tezę. ...
źródło: comment_16708765498NtJNqmz5aQ0rPwcKs5rrG.jpg