Wpis z mikrobloga

Martwią mnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe . Mój niebieski jest w grupie ryzyka, czyli tych których że względu na zawód/umiejętności biorą w pierwszej kolejności.

Czy jest możliwość by jakoś tego uniknął?

Świeżo rozpoczął nową pracę, nie chcę by został zwolniony, zarabiał połowę mniej tego co w tej firmie ale jednocześnie martwię się, że sobie coś zrobi, że jemu "koledzy" coś zrobią, że nie będzie taki sam jak wróci i że nie będę go widzieć przez ponad miesiąc (bo obecnie to widuję go tylko w weekendy.)

Nie widzi mi się również by składał przysięgę, przez którą będzie zmuszony iść na front by bronić doopsko kaczora i reszty pisiorów.

Da się jakoś wymigać od tego?

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #zwiazki #pytanie
  • 56
  • Odpowiedz
Da się jakoś wymigać od tego

@AlienFromWenus: Według ustawy o obronie ojczyzny wyszczególniono kilka przypadków zwalaniających ze służby. Są nimi: prowadzenie kampanii wyborczej, Bycie posłem lub innym biurokratą i duchownym w danym związku wyznaniowym. Najprościej uciec za granicę lub eksperymentować z tymi punktami.
  • Odpowiedz
@Puuch12: Łosie, jelenie, sarny, dziki, lisy, borsuki, kuny, jenoty, wilki i rysie. Z ptaków: kuropatwy, bażanty, dzikie kaczki, gęsi, łyski, bekasy i cietrzewie. Z ludzi: informatycy, kierowcy ciężarówek, lekarze, pielęgniarki...
  • Odpowiedz