Wpis z mikrobloga

@NewBlueSky: @eloar: ja się odnoszę tylko do mema, nie do polityki - czyli tutaj albo musisz co roku kupować nowego iPhona, albo całkowicie zrezygnować z dorobku cywilizacji? No nie - można sobie kupić rzecz i jej używać, dopóki się nie zużyje; nie musisz ciągle zmieniać telefonu, telewizora, samochodu i mieć co miesiąc nowych ciuchów.
@Ranger: zdecydowanie uważam, że powinniśmy kupować rzeczy, które zaspokajają nasze potrzeby i korzystać z nich, najlepiej możliwie najdłużej. jednocześnie należy utrzymać nasze potrzeby w ryzach i nie dawać się ponieść zachciankom. Zawsze można utrzymać zdrowy balans. Świadome działania konsumenta zawsze najlepiej pomagają utrzymać korporacyjny konsumpcjonizm w ryzach i kapitalistyczny wolny rynek najbardziej to ułatwia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ranger: zgodzę się ale ja np staram sie byc obiektywny przy zakupie roznych rzeczy. I powatpiewam w wartość iphone itp urzadzen. Obecnie mam telefon Xiaomi za 700zl, a i tak funkcjonalnie poza tym ze nie mam nft uwazam ze mógłbym miec jeszcze tanszy, tylko ciezko ustalić roznice zdecydować sie na cos mniej poularnego. Łatwiej kupic cos popularnego, nawet jak Xiaomi wprowadza konia trojanskiego to mam miliard poradnikow i zapytan z for
@NewBlueSky: no ja mam zupełnie inne podejście. iphony to jedyne telefony których widzę użytkowników wciąż modelu 6s (z 2015r.) Nie wiem czy są jeszcze androidy z tych lat które wciąż dychają. Trochę padaka ale z punktu widzenia ograniczenia konsumpcjonizmu to właśnie lepiej używać czegoś jak najdłużej się da zamiast wymieniać tani szmelc co roku i produkować stosy elektrośmieci. Ja mam iphone 11 póki co pierwszy telefon który wytrzymał u mnie 3
@pywc: No nie wiem. Póki co wychodzi na to, że ja miałem wczesniej Huaweia (wlasnie w okolicach 2015 roku go dostalem, jak bylem w liceum) budzetowego za 600-700zł (ogolnie gdyby nie afery szpiegowskie + blokada systemu googlowskiego na urzadzeniach Huawei to bym kupil kolejnego budzetowego Huawei). Z Xiasomi to bedzie 1/2 (mniej) najtanszego nowego 6s.

Spoko, pewnie Iphone jest od nich lepszy jakimis funkcjonalnosciami, moze ma nft, moj stary budzetowy huawei
Pobierz NewBlueSky - @pywc: No nie wiem. Póki co wychodzi na to, że ja miałem wczesniej Huawe...
źródło: comment_1670843287hkKeNCqjI7HkqF4eR8GqgW.jpg
Typowy wykop - tylko czarne, albo białe, jedyne co widzę to plus i minus...


@Ranger: Amisze też nie są tacy 100% ortodoksyjni, korzystają z technologii, ale jakby im wszystko odłączyć to spokojnie by przetrwali.
Z drugiej strony iphony, nowe desingowane ubrania, plecaczki z liskiem, tęczowe torby - z tego wszystkiego lewaki mogą spokojnie zrezygnować.

Pokolenie moich dziadków spokojnie byłoby hardkorowymi antykapitalistami (gdyby nie to że byli ultrakatolami) - prawie wszystko mieli
mysle ze obecny problem lewicy jest taki ze nie trzyma ona sie prawdziwie podstawowych, corowych założeń. To w co wierza dzieci i inni co sie dali nabrac na obecna populistyczna lewice to tylko jakas sraka ala vait aby zebrac najwiecej glosow przy konfliktach spolecznych.


@NewBlueSky: założenia lewicy są po prostu fałszywe.

aspekt ekonomiczny

POSTULAT: każda praca równa płaca.

Jeżeli ktoś pracuje na 200% a dostaje 100% to mu się całkowicie nie
JAK TO JEST BYĆ TAKIM ZASRANYM HIPOKRYTOM JAK TY?

#!$%@? OKROPNY KAPITALIZM OKROPNE APLIKACJE OKROPNY AJFON


@Norbercikk: ale ja jestem ultra prawakiem xd
Kapitalizmu w jego oryginalnej formie nie krytykuję.
Natomiast uważam że kapitalizm globalistyczny jest złem - bo tworzy globalny monopol i tworzy niebezpieczeństwo globalnego totalitaryzmu.
Amisze to rewelacyjni kapitaliści. Ich produkty podbijają amerykański rynek, a sami prawie nic nie "importują". Kuce mogłyby się of nich uczyć


@Lwke: Chciałbym żeby tak było w Polsce, ale lewica z PiS wprowadza progresywnie coraz wyższe podatki i progresywnie coraz więcej ograniczeń dla prowadzenia biznesu.
Oczywiście korporacje
1. mają tax evasion opracowany do perfekcji (same straty, 0 zysku)
2. mają armię prawników na każdy paragraf prawa