Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 220
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Tak to widzę na ten moment:
- do WCRów poszła zjebka żeby się nie wygłupiały, bo jest rok wyborczy, co najwyżej mogą sobie dobrać do tych 3k ludzi ze specjalizacjami tak jak pan oficer z wąsem w telewizorni powiedział
- jednocześnie media pisowskie, pożyteczni idioci i kupione gadające głowy będą nakręcać narrację pt. przeciwnicy przymusowej służby wojskowej = zdrajcy, ruskie onuce, części rowerowe w rurkach itd.
- w przyszłym roku wybory, a kiedy pis dokręca śrubę? No zaraz po wyborach, jak tylko ma te 2-3 lata spokoju, bo do następnych wyborów ludzie zapomną / przyzwyczają się / dostaną kolejny ochłap na otarcie łez
- czyli pis wygrywa wybory = po 2024 wraca zetka
- tym razem będzie pisowi łatwiej, bo to nie będzie odebranie czegoś, co było "od zawsze" (jak prawo do aborcji felernego bombelka), tylko powrót do tego, co było ledwie kilkanaście lat temu
- jeśli jeszcze odwali się coś grubszego na Ukrainie (np. ruscy zdobędą przewagę), to poparcie dla zetki wywali w kosmos
- w efekcie cała para pójdzie w pobór mięsnej wkładki do BWP, a na te krótkie ćwiczenia będą najwyżej brać specjalistów

Jeśli wygra KO2050 to jest może jakaś nadzieja, że zrobią to w bardziej znośny sposób (choćby bez tej idiotycznej przysięgi na koniec, która zamienia faceta w niewolnika armii), chociaż to nadal będzie gówniana sytuacja w porównaniu z tym co było do tej pory - zwłaszcza dla młodych chłopaków po szkole średniej. Bo po ostatnich wypowiedziach opozycji nie liczę na to, że ktoś wywali ustawę o obronie mokrych snów naczelnika do kosza. Chociaż może przeważy zwykłe "nie ma na to kasy / nie opłaca się".

Mówiąc krótko: czarno to widzę, bo jeśli ktoś nie łapie się na D/E i nie planuje bombelków w najbliższej przyszłości, to jedynym wyjściem jest emigracja ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Btw, zauważyliście śmieszną rzecz? O ile się nie mylę, to zetka ma obowiązywać tylko chłopów w wieku 18-35. Jednocześnie bombelek do 8 rż. bezwarunkowo chroni przed zetką. No to cyk, pierwszy bombel na osiemnastkę, drugi na 26. urodziny, no i w sumie trzeba jeszcze trzeciego żeby było na zakładkę i na dojechanie do 35-ki. Wcale się nie zdziwię jak Sebki będą zapylać Karyny żeby tylko nie trafić do woja ( )

#wojsko #bekazpisu
  • 19
@Lonesome_road: Młodzi mężczyźni powinni zachować jedność. Gdzieś wcześniej ktoś to ładnie ujął: Jeśli wspólnota wymaga od pewnej grupy ludzi żeby poświęcili dla niej swoją wolność i życie, to musi obsługiwać interesy tej grupy. Obecna umowa społeczna tego nie zapewnia, więc krwawa ofiara raczej nie zostanie złożona.

Powiem więcej, jeśli pozostałe grupy społeczne, m.in. emeryci, kobiety, janusze niepodlegający przymusowi wojskowemu, nie chcą z młodymi mężczyznami negocjować zmiany umowy społecznej, to istnieje ryzyko,
- jednocześnie media pisowskie, pożyteczni idioci i kupione gadające głowy będą nakręcać narrację pt. przeciwnicy przymusowej służby wojskowej = zdrajcy, ruskie onuce, części rowerowe w rurkach itd.


@Lonesome_road: Z ciekawości obejrzałem dziś teleexpres, było grilowane wojsko. Temat pojawił się aż 4 razy.
@Lonesome_road: IMO najważniejsze, teraz kiedy PiSiory zeszły z tonu, są trzy rzeczy:
1. Ciągnąć aktualny protest, darcie dupy, oburzenie jak najdłużej się da.
2. Przez najbliższy rok nie dać się podzielić PiSowi. Zaraz jeden z drugim się znajdzie będący przeciw "propozycją ćwiczenia" który coś #!$%@? głupiego i się zacznie - ten nie chce protestować z tym, ten z tamtym, a w ogóle to ktoś coś o LGBT powiedział, a ja nie
@Krs90: a z czym wy sie zgadzacie na tym wykopie? nawet z wlasnym.ja sie nie zgadzacie frustraci. Jakby przeczytac opinie na wykopie to wszedzie dramat i gdybyście to WY grali na mundialu, rzadzili krajem, robili szczepionki, (tu wstaw dowolną aktywność), to by wszystko było idealnie. Ale wy nigdy nic poza narzekaniem i niezgadzaniem sie nie zrobicie, łącznie z jakąś pikietą, nie zrobicie. Bo jesteście przegrywami.
@Peugot No i siedzisz tutaj z nami przegrywami, ciągnie swój do swego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie mam pojęcia o co się w sumie #!$%@? do mnie, temat o poborze a wyskakujesz z mundialem i szczepionkami.
Jak się nie podoba to zawsze możesz usunąć konto.
@Krs90: wyskokiem z mundialem nadałem twojej frustracji szerszy kontekst. Bo do twojej wypowiedzi mozna wstawic cokolwiek, krytykujecie zeyczajnie wszystko.
No to cyk, pierwszy bombel na osiemnastkę, drugi na 26. urodziny, no i w sumie trzeba jeszcze trzeciego żeby było na zakładkę i na dojechanie do 35-ki.

@Lonesome_road: albo ruchasz, albo maszerujesz. Partia daje ci wybor
do WCRów poszła zjebka żeby się nie wygłupiały, bo jest rok wyborczy, co najwyżej mogą sobie dobrać do tych 3k ludzi ze specjalizacjami tak jak pan oficer z wąsem w telewizorni powiedział


@Lonesome_road: Tu się niestety mylisz, na grupach dev-ops lub związanych z programowaniem ludzie od lat śmieją się z ofert pracy od wojska. Wojsko oferuje niskie stawki i ma bardzo duże wymagania.

Według mnie szukają niewolników, wiedzą że programistę na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@K-S-: ale z czym się mylę? Przecież o to mi chodzi, że wojsko sobie co najwyżej ściągnie w przyszłym roku na ćwiczenia do 3k specjalistów czy im się to podoba czy nie, bo przez taką garstkę ludzi nie zrobi się większy szum. Zwłaszcza, jeśli trafią na #programista15k, bo kto to widział tyle zarabiać za klikanie w kąkuter. A potem to już będą brać według potrzeb + tysiące mięsnych wkładów po
@Lonesome_road: Dobra przyznam że się zakręciłem i czepiam się o szczegół.

W sensie specjalnie biorą mniejszą ilość na początku bo liczą na to że ci ludzie w kolejnych latach będą pomagać w szkoleniach i zajmą się infrastrukturą. Mam ziomka w wosjku i on twierdzi że jest tylu chętnych do wot i zawodowych że mogą sobie przebierać w tych ludziach. Ale jednocześnie brakuje ludzi którzy potrafią np ustawić router albo zainstalować windowsa.