Wpis z mikrobloga

Do obrony mamy armię narodową i NATO ze swoją bazą u nas, która może wreszcie by się do czegoś przydała poza pożeraniem podatków. Nic nie zmieni 200k mięsa armatniego, co najwyżej może kupić czas umierając na potęgę by politycy mogli sobie #!$%@?ć.


@YodaMonster: To mnie najbardziej rozjebuje. Nawet gdybyśmy mieli teraz sytuację przed wojną gdy Rosja była znacznie silniejsza to sugerowanie jakiegoś zagrożenia konwencjonalnego ze strony Rosji to xD Jedyne zagrożenie
@majkelunio: już próbują oczerniać, już budują wrogą narrację. Kto mówi, że "nie będę bronił Polski"? Na razie dyskutujemy o niehumanitarnych i dyskryminukących ćwiczeniach wojskowych, a potencjalna wola obrony kraju przed realną napaścią to zupełnie co innego. Kraju, który nie jest w trakcie żadnej wojny przypomnę.
@majkelunio: Przecież Ukraińcy też nie chcieli walczyć, mało to było chłopów którzy przebierali się za kobiety lub dawali łapówki żeby uciec?
Ludzie na wykopie przecież tak się z tego śmieli, a na telegramach latały zdjęcia ośmieszające ich.

Problem polega na tym, że zamknęli im granice i ludzi z penisem lub niewłaściwą literką w dowodzie skazali na możliwość utraty życia w kraju ogarniętym wojną.
Ci obrotniejsi lub bogatsi uciekli, biedniejsi nie. Oczywiście
@majkelunio: Wydaje mi się, że Ukraincy walczą za to swiatełko nadzie, jaka ujrzeli po Euro-Majdanie. Najazd Rosjan oznacza tylko jedno - powrót starego porzadku. Nie dziwie się, ze sa osoby ktore chcą walczyc o te "lepsze jutro". My jeszcze nie obalilosmy swojej skorumpowanej władzy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MateMizu: Ukrainka, która robi mi paznokcie opowiadała, że miał przepuklinę, nie mógł funkcjonować. Do lekarza dostała termin za 2 miesiące, więc pojechała na Ukrainę, w dwa dni dostała się do lekarza i przeprowadzono operację. Kraj ogarnięty wojną ma lepszą służbę zdrowia niż my. Nie dziwie się, że Polacy nie chcą poświęcać swojego jedynego życia na ten karton zwany państwem.
Ja to tylko tu zostawię


@majkelunio: jeszcze niedawno najczesciej powtarzana na vipok fraza bylo 'a chcesz miec tu zaraz ruskich?'. teraz nagle 'a #!$%@? mnie to obchodzi, ja za ten chlew walczyl nie bede' xD ARTICLE 5 #!$%@?!!!1one!