Wpis z mikrobloga

@szurszur tak ma to być argument że nie każdy ma ochotę być kaleką i walczyć za polityków i to ze ty chcesz nie znaczy że ja chcę. Zgłosiłeś się na ćwiczenia czy z uwagi na fakt że jesteś Ukraińcem nie możesz? Kojarzę cię z okresu majdanu i relacji więc wiem ze masz korzenie UA
@printf: Nie mam żadnych korzeni ukraińskich. Ty naprawde myślisz, że jak ktoś potrafi się poruszac w wydarzeniach z jakiegoś kraju to od razu musi z niego pochodzić?
Podobnie myślacy nazywali mnie Białorusinem bo w czasie protestów w tym kraju dużo informacji wrzucałem.
Nie zgłosiłem się teraz na ćwiczenia, bo już jestem w systemie i nie muszę się nigdzie zgłaszać. To oni się do mnie zgłoszą gdy będę potrzebny.
@szurszur możliwie że źle zapamiętałem i pomyliłem z ayro ale nadal nie zgodę sie z tobą w kwestii poboru. Nie zamierzam byc miesem armatnim albo jest równość o idzie każdy i ci co nie byli tracą prawa wyborcze czytaj emeryci politycy i kobiety. Nie jestem i nie zamierzam być cucoldem
@majkelunio: tylko, że ich zaatakowali ruscy, którzy odebraliby szanse na lepsza przyszłość, a teraz rządzi pis, który #!$%@? kraj, więc raczej ciężko się dla nich poswiecac xD I w ogóle co to za porownanie, teraz w czasach pokoju mozna spokojnie tworzyć armie zawodową, a z opisów ludzi, którzy byli na cwiczeniach wynika, że gówno z nich wynika :D
. Nie zamierzam byc miesem armatnim albo jest równość o idzie każdy i ci co nie byli tracą prawa wyborcze czytaj emeryci politycy i kobiety. Nie jestem i nie zamierzam być cucoldem


@printf: W przypadku moblizacji lub dużego zagrożenia wojną przecież bedą brać gesto. Wszystkich nie bo wyposażenia nawet broni palnej nie ma dla takiej masy.
@szurszur: to w takim razie po co szkolić przymusem skoro można by było robić zachęty ulgi podatkowe profity. Teraz zrobili ustawę w stylu ZSRR i myślą ze każdy z ochota będzie klaskał uszami? Nie zgadzam się na dyskryminacje z uwagi na płeć nie podoba mi sie zwolnienie ustawowe księży i urzędasów, nawet w starej ustawie mogłes sie odwołać do sadu teraz decyzja administracyjna i elo. Widzę tu spore narzędzie do tłumienia
to w takim razie po co szkolić przymusem skoro można by było robić zachęty ulgi podatkowe profity. Teraz zrobili ustawę w stylu ZSRR i myślą ze każdy z ochota będzie klaskał uszami?


@printf: Dają profity. W Finlandii też jest pobór to ustawa w stylu ZSRR? Z ochotników i tak armii wystarczajacej sie nie zrobi bo bedzie za mało.
jakie konkretnie profity? możliwość służenia jako mięso armatnie.


@printf: Np. pracodawca nie moze zwolnić przez 1.5 roku po ciwczeniach.
Poza tym ktoś musi siedizec w okopach. Przecięz tworzenie 5 milionowej armia zawodowej aby potem wsadzić ją do siedzenia w okopach gdzie nie trzeba wielu umiejetnosci jest nieracjonalnym marnotrawstwem i jest nie do udzwigniecia.
Wiadomo, że takie zadania sa bardziej dla ludzi po krótszym przeszkoleniu. Zawodowi czesciowo, ale ogólnie oni osługują bardziej