Wpis z mikrobloga

Mirki, ogólnie staram się dbać o moje zęby, ostatni raz byłem u stomatologa jakoś w maju i w sumie wyleczyłem 3 zęby, wszystkie inne miałem zdrowie i kolejna kontrola pod koniec roku, dziś byłem na przeglądzie i wyszło mi tak: do leczenia dwie górne siódemki, górna piątka i dwie górne ósemki do wyrwania, bo już zrobiła mi się próchnica i nie opłaca się tego leczyć z racji, iż mam trochę zatrzymane te zęby i prędzej czy później będą do wyrwania, bo nie mieszczą mi się w łuku zębowym... Poza tym dwie górne czwórki do leczenia w najbliższym czasie no i dwie dolne ósemki też do wyrwania w najbliższym czasie. Duże C oznacza do robienia już teraz, małe c , że jeszcze można poczekać trochę. Normalnie mam depresję bo przez pół roku narobiło mi się tyle zębów do leczenia... Aż płakać mi się chcę... Poza tym ja zawsze lecze zs każdym razem zęby bez znieczulenia bo panicznie boje się igły, a teraz obowiązkowo muszę mieć znieczulenie do wyrywania tych ósemek... Nie wiem już co mam z tym zrobić, najchętniej gdybym mógł cofnąć czas to nie poszedłbym dziś na przegląd i żył dalej w niewiedzy... Pomocy mirki co zrobić w tej sytuacji. #rozowepaski #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #stomatologia #zeby #zdrowie #dentysta
12margo099 - Mirki, ogólnie staram się dbać o moje zęby, ostatni raz byłem u stomatol...

źródło: comment_1670621818LQmuGmvyG5BWVmjgVuwLhZ.jpg

Pobierz
  • 14
@12margo099: główna kwestia to czy małe c oznacza "zrobiliśmy RTG, próchnica nie przebija szkliwa" czy może "no jest już dziura jak byk do leczenia, ale poczekajmy jeszcze trochę bo takie małe wypełnienie to bez sensu" - byłem leczony w takim #!$%@? standardzie "poczekajmy, co się śpieszyć", to jest przepis na szybką utratę zębów w młodym wieku

a taka porada ogólna to poczytaj moje posty na tagu, TL;DR:
- leczenie koniecznie w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@12margo099: Nie martw się byku, po latach poszedłem też do dentysty wyrwać ósemki bo krwawiły mi dziąsła, wyszło na RTG że mam do zrobienia (i wymiany plomb) większość zębów, ponad rok się z tym bujalem robiąc srednio po 2 w miesiącu, oczywiście prywatnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co lepsze oprócz tego krwawienia przez ósemki jakiegokolwiek bólu nie czułem a moje zęby nie wyglądały źle,dopiero RTG pokazało
@12margo099: Co wizyta u stomatologa to mi mówi o ósemce że trzeba wyrwać. Faktycznie trochę krzywa ale nie boli i mi nie przeszkadza. Wyrywać trzeba takie które korzeń mają w poziomie a chyba rzadko kto tak ma.