Wpis z mikrobloga

Przeglądając wpisy o powołaniach dochodzę do wniosku, że obraz tego jak takie szkolenie będzie wyglądało bierzecie z czasów słusznie minionych albo obecnych tylko, że w rosji. Byłem na takim szkoleniu 4 miesięcznym jako ochotnik w CSŁiI i bardzo dobrze wspominam ten czas. Cześć zajęć przypomina studia gdzie słuchacie wykładów i robicie notatki. Na terenie jednostki dostępny jest basen, kilka siłowni, kino, tory przeszkód takie jak LTP i OSF, w czasie wolnym od zajęć nie było problemu z uzyskaniem przepustki żeby wyjść na miasto czy na weekend wrócić do domu. Sam jestem przeciwny temu żeby powoływane były osoby, które nie są częścią aktywnej rezerwy jednak straszenie falą i kręceniem wora uważam po prostu za śmieszne. #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 12
@Wookash071 W pełni to rozumiem i popieram co z resztą napisałem w tym wpisie. Uważam tylko, że demonizowanie tych ćwiczeń jest niepotrzebne, widzę dużo wpisów gdzie jedni straszą drugich a nie ma to żadnego uzasadnienia w rzeczywistości
@filigranowylolek nie wiem skąd masz takie informacje ja mogę tylko pisać na podstawie tego jak to wyglądało w moim wypadku, zajęcia kończyły się 15-16 oczywiście poza dniami gdzie było przewidziane strzelanie nocne lub bytowanie na poligonie a w czasie wolnym mogliśmy (oczywiście za zgodą podoficera) korzystać z wyżej wymienionych obiektów
@Milcz ale jakie strasza? tu nie ma straszenie. tu jest sprzeciw przed ukladaniem komus zycia. wyslanie kobiet do kuchni w godzinach 8-18 tez poprzesz? w koncu jak ugotuja dobry obiad to zolnierz bedzie lepiej cwiczyl
@Milcz: dokładnie, z niewolnika nie będzie wojownika. Rzuciliby fajnymi profitami to ludzie sami by szli, a tu lecą w #!$%@? z zamieszanie z powołaniami, a ludzie mają kredyty, firmy, zobowiązania.
@cienki137 wolą to wydać na propagandową telewizję lub premie dla biednych milionerów piłkarzy, obudzili się trochę z ręką w nocniku bo tego typu akcje to powinno się dopracowywać latami tylko, że teraz nie ma na to czasu bo ostatnie kilkanaście lat przespali, to da się zrobić moim zdaniem dobrze z poszanowaniem ludzkim bo w wielu krajach to funkcjonuje i tu problemem jest tylko nasze państwo które to #!$%@?ło już na etapie wezwań