Wpis z mikrobloga

Googlowy model PaLM uzyskał wyższy wynik z matury 2022 z matematyki niż średnia uczniów.

No to możecie go porównać z #chatgpt i tym jak on radzi sobie z matematyką.
To tak tylko do zobrazowania ludziom że istnieje masa innych lepszych modeli od google ,
oraz jego deepmind. Tyle że po prostu o nich nie wiemy, bo nie są publicznie dostępne jeszcze. Jedynie istnieją publikacje na ich temat i są dla użytku różnych badaczy.

Żeby nie było, to PaLM również jest chatbotem na transformerach, nie jest stworzony konkretnie matematykę. A to tylko jeden z wielu różnych modeli ai od google. Po prostu nie ma powszechnego dostępu do używania ich. Niestety one też w większości nie są otwierane :/

Dlatego te modele Googla, tak samo jak modele od OpenAI są czymś złym dla wszystkich i nie powinno się ich wspierac!

Wspierajcie otwarte języki jak Bloom, GPT-j czy setki innych, które są dostępne za darmo dla każdego tutaj: https://huggingface.co

Istnieje masa otwartych alternatyw. Gigantyczna społeczność istnieje wokół ai. Setki tysięcy uzyykownikow.

Dlaczego ważne jest wspieranie otwartych AI?
Każdy powinien przeczytać: BLOOM to najważniejszy model AI tej dekady

#sztucznainteligencja #openai #matematyka #programowanie #elonmusk #tesla #google #uczeniemaszynowe
Pobierz timechain - Googlowy model PaLM uzyskał wyższy wynik z matury 2022 z matematyki niż ś...
źródło: comment_1670523504OuMW9zC4LtivawGbUMF8na.jpg
  • 9
@timechain da się tych opensourceowych języków normalnie używać w projektach komercyjnych? Są jakieś firmy co robią z tego api? Idzie tego użyć u siebie na kompie albo jakimś serwerze czy raczej wymaga to kosmicznej mocy obliczeniowej?
@LeKosmita: nie wymaga kosmicznej mocy obliczeniowej. Ta jest potrzebna do treningu danych, ale tutaj masz już wytrenowane dane różnego rodzaju do pobrania po prostu. Można spokojnie uruchamiać samodzielnie na zwykłych kompach. Użycie komercyjne jest oczywiście zależne od licencji, ale większość raczej bez ograniczen. Tam też jest masa rozwiązań od największych jak google. MS itp.

Jedynym problemem przy zwykłym domowym kompie może być pojemność dysku na dane lm. Takie największe to w
@LeKosmita: a co mi wpadnie w ręce. Bardziej to jest tak że mam śruby kanałów o tej tematyce na YT i regularnie oglądam. Jak coś ciekawego się pojawi to szukam czego na ten temat.
Ewentualnie jakieś wpisy z medium wpadną. Różnie, nie mam jakichś stron itp które bym regularnie śledził. Tylko kanały YT.

A ta stronka co linkujesz to ten Dr Thompson ma kanał właśnie. Bardzo dobry.

Dodatkowo np.

- undergitted
Pobierz timechain - @LeKosmita: a co mi wpadnie w ręce. Bardziej to jest tak że mam śruby kan...
źródło: comment_1670599493jMXBaaZVh5rGgsYyud6t5H.jpg
Jedynym problemem przy zwykłym domowym kompie może być pojemność dysku na dane lm. Takie największe to w TB


@timechain: Powiedziałbym że raczej na odwrót. Pojemność dysków na przechowywanie wag nie jest problemem. Gorzej z ich uruchamianiem bo komercyjne karty graficzne kończą się na 16GB VRAMu.