Wpis z mikrobloga

Naprawdę nastały zwariowane czasy, Najman miał rację co do Stanowskiego, a ja zgadzam się z Korolukiem i jak nigdy gada z największym RiGCzem. I tak, przymus poboru do wojska na ćwiczenia i składanie po nich przysięgi tylko dla mężczyzn to istny zamordyzm i ograniczenie podstawowego prawa do życia. Argument, że tak było od zarania dziejów to po prostu czysty populizm, świat idzie do przodu i nie ma sensu stosować zasad rodem ze starożytności. Mężczyzna ma takie samo prawo do życia, co kobieta, nawet w przypadku wojny. Każdy z nas płaci podatki, część z nich idzie na armię, przymusowe wcielanie cywilów nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym kraju.

Poza tym, patrząc na to, że tyle osób to popiera, to chyba problem powinien być z głowy i taka ilość zwolenników powinna być chętna na pójście w kamasze, niepotrzebnie zmuszać tych, co jednak wolą przeżyć. I nie kapuje gadania o obowiązkach. Obowiązkami są przecież podatki, a jeśli obrona ojczyzny ma być również takowym, to z jakiej racji dotyczyć on ma tylko mężczyzn? Na to żaden popierający ten chory obowiązek nie potrafi sensownie odpowiedzieć. Mój ostatni wpis o tym został usunięty, w tym postarałem się nie używać obraźliwych określeń i przekleństw i mam nadzieję, że zostanie. A komentarze w stylu: "nie popłacz się" będą kasowane. Jeśli tak bardzo chcecie walczyć, to idźcie w kamasze już teraz, a ludziom, którzy chcą przeżyć dajcie spokój, albo nie wykazujcie się taką hipokryzją i kobiety również wcielajcie do rezerw.

https://twitter.com/KorolukM/status/1600453744461692929

#polityka #obowiazkowecwiczeniawojskowe #neuropa #wojna #ukraina #polska #bekazlewactwa #przemyslenia
  • 7
@ajuto00: Cóż, czy to konserwatyzm czy nie, mało mnie to obchodzi, to tylko nazewnictwo, meritum sprawy to po prostu to, że nie powinno się zmuszać mężczyzn do ginięcia za ten kraj. Zwłaszcza walczyć w imię ludzi, którzy otwarcie nas w ten konflikt pchają. Jak np. masz w rodzicie jakiegoś psychola, co każdemu chciałby #!$%@?ć i zaczepia wszystkich, to chyba nie robisz tak jak on i nie bijesz tych osób, tylko starasz
meritum sprawy to po prostu to, że nie powinno się zmuszać mężczyzn do ginięcia za ten kraj


@wilhelm99: Wszystko zależy od prawa państwa, którego jesteś obywatelem. Ale jeśli żyjesz w państwie, w którym nikt o jakość prawa i jego odpowiednią egzekucję nie dba (łącznie z obywatelami), to już jest inna sprawa ¯\_(ツ)_/¯

No cóż, jeśli ma się rusków za sąsiadów, trzeba być na każde #!$%@?ństwo gotowym.
@wilhelm99 Już tłumaczę dlaczego służba obowiązkowa jest tylko dla mężczyzn:

1. Kobiety są bardziej przydatne biologicznie, mężczyźni są wymienialni.
2. Wszyscy nie mogą iść na front, bo trzeba przecież pracować (nie chodzi tylko o pracę w przemyśle zbrojeniowym) a najprostszym kryterium przy podziale kto ma iść, a kto zostać jest właśnie płeć.
3. Tak jak w poprzednim punkcie, ktoś musi zostać, żeby opiekować się dziećmi czy też zwyczajnie ogarniać chałupę aby chłop