Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zacząłem pracę w #korposwiat
jakieś porady dla nowego mlodego człowieka? to moja pierwsza praca. Wcześniej pracowałem w McDonald gdzie nie było czasem czasu iść do toalety, ludzie niemili I tak dalej. A w korpo jest świetna atmosfera I bardzo dobre warunki. Aż nie mogę się przyzwyczaić
  • 7
@ProstolinijnyW: miej świadomość, że wszystko co miłe jest na pokaz, nikomu tam nie zależy na tym, żeby Ci było dobrze, tylko żeby wyciągnąć z Ciebie co się da. W robocie nie szukaj przyjaciół i ruchania, zawsze bierz pod uwage, ze ktos jest mily ale jak bedzie chronil swoja dupe to Cie #!$%@? bez mrugnięcia okiem. Firmie na tobie nie zalezy, jak przestaniesz spinać sie w tabelkach to Cie wywalą.
Korzystaj z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ProstolinijnyW:
Work life balance.
Bądź miły i uprzejmy ale asertywność na 110%
Zbieraj doświadczenie, korzystaj ze szkoleń..
Zawsze planuj zmienić pracę (tylko tak masz podwyżkę).
Nigdy nie pal mostów.
Bądź trzeźwy na śledzikach firmowych. Żadnych tête-a-tête w pracy.
Lojalność firma-Ty nie istnieje (co nie znaczy że masz nie ufać kolegom)...
@ProstolinijnyW: To Cię wyżej przestraszyli xD oczywiście bądź uważny, ale to ze „wszystko miłe to na pokaz” i ze każdy tylko czyha żeby ci podłożyć minę, to nieprawda. Różnie można trafić, ale nie zakładaj tak od razu. Można poznać naprawdę spoko ludzi w pracy, wykopków również ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do relacji z firma generalnie, to musisz znaleźć swój balans - rypanie miesiącami po godzinach za
@ProstolinijnyW:

jakieś porady dla nowego mlodego człowieka?

1. Zawsze bądź miły i cierpliwy, nigdy nie okazuj złości ani negatywnych emocji w żaden sposób
2. Uśmiechaj się dużo i aktywnie reaguj kiedy z kimś rozmawiasz, nie wyglądaj na znudzonego czy niezainteresowanego

Nie chodzi o to żeby robic coś na pokaz, tylko serio tak się każdemu łatwiej i przyjemniej pracuje.

3. Jeśli masz możliwość zrobić coś wykraczającego poza twoje obowiązki co cię rozwinie