Wpis z mikrobloga

szczególnie dla tych z kredytami


@SgtAlApone_: a to ktoś cię zmuszał do brania kredytu?

muszą opłacić ZUS za dany miesiąc, wychodzi około 0 zł na rękę + kilkanaście tysięcy straty przychodu


@Nolimit: jak wyżej, to była decyzja tego człowieka, że będzie w taki, a nie inny sposób pracować. Ćwiczenia nie są od wczoraj, był zawieszone od 2k19 w powodu pandemii.
@Nolimit: aha, czyli jest jakiś obowiązek brania kredytu? Bo ja mam mieszkanie i nikt mnie nie zmusił, żeby płacić bankowi 50%, 60% czy tam nawet 70% swojej pensji, żeby mieszkać na nowym osiedlu od dewelopera.
@kogut_20: masz bardzo wąskie postrzeganie świata przez pryzmat siebie. zobowiązania to nie tylko kredyt na mieszkanie. możesz mieć choćby kredyt czy leasing na rozwijanie jakiejś działalności. możesz mieć chorą osobę na utrzymaniu. możesz mieć zasądzone jebutne alimenty. świat się nie kończy na twoim nosie
możesz mieć choćby kredyt czy leasing na rozwijanie jakiejś działalności


@MamCieNaHita: piszesz do banku, że jesteś wezwany na ćwiczenia wojskowe na 33 dni czy ileś. W interesie banku nie jest to, żeby nasłać na ciebie komornika, tylko żebyś oddał należność.

możesz mieć chorą osobę na utrzymaniu


po co?

możesz mieć zasądzone jebutne alimenty


XD

masz bardzo wąskie postrzeganie świata przez pryzmat siebie


mam postrzeganie świata przez pryzmat tego, że nie biorę
@SgtAlApone_: co Ty za ferment siejesz russka onuco??? wojsko zwraca utracone zarobki za czas ćwiczeń, w formie:

- Świadczenia pieniężne za ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy odbywające się w 2022 r. powinien na "starych" zasadach ustalić i wypłacić wójt lub burmistrz (prezydent miasta) – informuje w odpowiedzi Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Od 2023 roku będzie wypłacał dowódca jednostki wojskowej gdzie odbyło się szkolenie.

czytaj - https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/powszechny-obowiazek-obrony-rzeczypospolitej-polskiej-16787130/art-119-a