Wpis z mikrobloga

Bawiłem się dzisiaj openAi w roli kodera python na https://beta.openai.com/playground

No i chylę czoła, pisze lepiej niż większość juniorów,
a niektóre pomysły ma bardzo dobre.

Dałem jej do zrobienia mój ostatni task z pracy.
Kazałem napisać dekorator do request.Session i trzy powtórzenia requestu gdy httpcode różne od 200.

Ja zrobiłem dodatkowy parametr retry=3 i go zmniejszałem przy rekurencyjnym wywołaniu siebie.

A openai użyła po prostu
for range(3):
if httpcode == 200:
break

FOR jest lepszy. Umknęło mi to.
Po refaktoringu (bo wiadomo że bzdury też pisała) jej kod jest krótszy i szybszy od mojego

#programowanie #programista15k #programista
wchuk #python #openai #przegryw
  • 16
@armandosek83: ja też dałem temu parę prostych zadań do zrealizowania i jestem umiarkowanie zachwycony;D jako asysta jest super chociaż czasami jak niezły junior potrafi na pewniaka ściemniać;p albo napisać rozwiązanie z jakas super niszową paczką która w dodatku jest dziurawa i ma podatności;D ale w większości przypadków gdy precyzyjnie zada mu się pytanie i zasugeruje jak ma to zrobić, to radzi sobie super;) też mnie parę razy zaskoczył proponując lepsze rozwiązanie
No i chylę czoła, pisze lepiej niż większość juniorów,


@armandosek83: a ty jakis senior czy mid ze piszesz ze nie wpadles na uzycie fora?
bez obrazy, tak z ciekawosci pytam

sam dlubie jakies skrypty w pythonie dodatkowo i czasami sie zastanawiam czy calkowicie w to nie isc
No i chylę czoła, pisze lepiej niż większość juniorów,


@armandosek83: pisze gorzej niż stażysta, którego wywaliłem z projektu. Stażysta też umiał znaleźć kod na stack overflow i nawet pętlę umiał napisać.

Co więcej, junior powinien poradzić sobie z zadaniem typu "masz tu młody dokumentację (na jedną stronę) do binarnego formatu danych, weź napisz mi funkcję w C/C++/Rust/Java czy co tam umiesz, która dekoduje plik i wyciąga z niego jakieś informacje". GPT
@armandosek83: W synchronizację i wielowątkowość tym bardziej nie umie. Banalny książkowy przykład ze zwiększaniem licznika w kilku wątkach zrobił źle, bo użył ordering SeqCst zamiast Relaxed. No i gada głupoty (nie ma nawet podstawowej wiedzy z internetu) bo napisał, że odpowiednikiem Javowego LongAdder jest AtomicXXX w Rust. :D
@Krolik: @szczebrzeszynek: Miejmy na uwadze, że to są absolutne początki - co będzie za 3-5 lat ciągłego rozwijania. Skoro to w pierwszym tygodniu już jest użyteczne to uważam, że będzie sporym przełomem. Sam jestem ultra junior python i szczerze boje się tam zaglądać ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Mam nadzieję, że pójdzie to w stronę bycia niezbędnym narzędziem każdego programisty i zmieni tylko styl pracy, a nie
@blacktyg3r: ale wiesz, że badania nad AI trwają nieprzerwanie od 60 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To nie jest żaden pierwszy tydzień, tylko siódma dekada rozwoju. Oczywiście postęp jest ogromny, i fajnie, ale naprawdę z tego że "tak szybko" udało się osiągnąć poziom słabego stażysty nie wnioskowałbym, że dobijemy do poziomu seniora w kilka lat. Zwłaszcza że z AI niestety jest taki problem, że łatwo dobić do
@blacktyg3r: Ja tam liczyłem na to, że będę mieć fajną wyszukiwarkę w stylu "widziałem takie coś, napisz mi jaką libką to zrobię". Na razie średnio działa w tym zastosowaniu, chociaż czasami robi wrażenie, jeśli pyta się go o popularne rzeczy.
@Krolik: racja, ja już wiem, że będę używał do pomocy z RUST, gdzie wiem co chce zrobić ale nie wiem jak to napisać w tym cholerstwie - komentarze, ładnie napisane etc, będzie pomocne.