Wpis z mikrobloga

@miki4ever: Fornalik niestety nie był lepszym selekcjonerem, i już zawsze będę żałował że mu tak nie poszło. Jeden z niewielu fachowców w Polsce. Zawsze mówiłem że WF miał tyle samo pecha co Nawałka szczęścia. Czyli dużo.
@miki4ever: każdy selekcjoner jest lepszy od umoczonego w korupcję buraka, który nawet nie potrafi zachować pozorów profesjonalizmu podczas konferencji ani ogólnie. Wyjście z grupy nie jest żadnym sukcesem, sukcesem można było nazwać euro2016, gdzie we wszystkich meczach potrafiliśmy grać jak równy z równym.
o dlaczego wg ankiety poszlo mu z reprezentacja tak samo jak Michniewiczowi?


@miki4ever: bo wykopki to skrajni debile?

o styl gry byl chyba najgorszy w ostatnich 30 latach


@miki4ever: a ja tak nie uważam. Uważam że graliśmy naprawdę nieźle, tylko mieliśmy kompletnie dziurawą obronę i tak jak pisałem wcześniej — też sporo pecha.
@miki4ever wziąłem Czesia, bo za nim są te przynajmniej akceptowalne wyniki. U Fornalika nic sie nie zgadzało 2 razy w dupe z Ukrainą, 2 remisy z Czarnogóra... REMIS Z MOŁDAWIĄ. Jedyne zwycięstwo z sensowną repką to Dania 3-2 - ale u nich grał wtedy w ataku Nicki Bille XD
@miki4ever Myślę że bez sensu ich porównywać jako selekcjonerow, bo mieli do dyspozycji dwie różne generacje piłkarzy. Fornalik oprócz trójki z Dortmundu nie miał w zasadzie nikogo wartego uwagi, a dużo podstawowych później graczy dopiero zaczynało. Ale można śmiało powiedzieć że obaj są przeciętnymi trenerami z Ekstraklasy czyli nie jest to poziom reprezentacji europejskiego kraju.
@IIIlIII: Nie zgodzę się, Fornalik miał do dyspozycji Piszczka i Kubę w życiowej formie, rosnącego Lewandowskiego, solidną obsadę bramki, Krychowiak i Glik byli już na fazie wznoszącej i regularnie grali w swoich ligach.

Grosicki też już wtedy się rozkręcał, nie było Zielińskiego, ale był Adrian Mierzejewski.

Fornalik nie miał pomysłu na tamtą reprezentację, niestety.
Ale można śmiało powiedzieć że obaj są przeciętnymi trenerami z Ekstraklasy


@IIIlIII: Waldek tak samo przeciętny jak Michniewicz? No litości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można się zgodzić, że obaj nie nadają się na reprezentację (choć u Fornalika nie wynika to z jakości pracy, a po prostu innego profilu - tacy trenerzy nie pasują do pracy selekcjonera), ale wrzucanie ich do jednego worka jest obelgą dla Fornalika -
@miki4ever: ma znaczenie, bo jak dalej będziemy coś takiego jak te mś i ten awans z grupy traktować jako cokolwiek znaczącego z taką gra, to przez taka krótkowzroczność nigdy nie będziemy grać na poziomie, na jakim ten kraj zasługuje żeby grać. Jasne, michniewicz miał lepsze wyniki jako selekcjoner, ale porównywanie tego nie ma kompletnie żadnego sensu. Osobiście uważam że jako trener, lepszy warsztat ma fornalik i pokazał to nie raz w
Można się zgodzić, że obaj nie nadają się na reprezentację (choć u Fornalika nie wynika to z jakości pracy, a po prostu innego profilu - tacy trenerzy nie pasują do pracy selekcjonera), ale wrzucanie ich do jednego worka jest obelgą dla Fornalika - grubas osiągnięciami nie dorasta mu do pięt.


@bodziodestruktor:

Mistrzostwa Polski: 2:1 dla Grubego
Puchary Polski: 1:0 dla Grubego.

No coś mi mówi, że liczby nie bronią Fornalika.
@LM2525: Ja pytam o selekcjonera, nie trenera w ekstraklasie. Inna sprawa, ze nawet w Ekstraklasie poki co Michniewicz wiecej osiagnal.

@rooger: Dodajmy jeszcze coroczne kompromitacje Piasta w europejskich pucharach, tu jest IMO najwieksza przepasc.

W Ekstraklasie? Skorża? Urban?


@PeterGosling: Skorza, ok, zgodze sie, ale Urban? Szanujmy sie, mial jeden udany sezon z Legia i runde z Gornikiem. Przy czym nadal, to jest nadal TOP 5 dekady spokojnie.