Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpodludzi #pracbaza ##!$%@?
Ukończyłem studia dzięki którym mogłem zrobić uprawnienia do projektowania instalacji gazowych, co, kanalizacyjnych itp. i to nadzorować.
Zrobiłem te uprawnienia.

Szukam roboty, znalazłem ofertę pracy w spółce gazowniczej.
Młodszy specjalista ds. projektowania sieci gazowych.
Przechodzę wszystkie procesy rekrutacji.
Rozmawiamy o pieniądzach.

Dodam, że to duże miasto - Katowice.
Chciałbym zarobić na start 6000 brutto, tak żeby mieć 4 do ręki.
A oni mi mówią, że na start mogą mi dać maks 3800 brutto do ręki.

Myślałem że zabije ją śmiechem.
5 lat studiów potem prawie 3 lata robienie uprawnień za swoje pieniądze,bo nikt cię na praktykę nie weźmie a jak weźmie to za frajer.
Proszę pani 3600 netto ja mam w obecnej pracy a pracuje na magazynie Lidla.
A pani po 5 latach studiów i 3 lat praktyk mi proponuje prawie że minimalną krajową?

Ale ma Pan możliwość rozwoju.
Rynek pracy w tym kraju to kpina.
A jakiś Oskarek w korpo co robi prezentacje w power point będzie brał 10 tys brutto i popijał sojowe latte.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638d9e6f5adff1f3a51a197f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: a za 2 lata będziesz miałnodpowiednik tej 6 brutto? bo jak tak to warto. W przeciwnym razie ugrząźniesz na magazynie i nie ruszysz do przodu. Lekarze mają podobnie - w #!$%@? lat studiów a później kuszą rezydenture odwalać za pół darmo, później specjalizacje, coś i dopiero zaczynają kosić hajs. Tak to czasem jest, że żeby wejść w branżę trzeba to wpisowe zapłacić. Jakbyś otworzył nową firmę to też na początku
U mnie w firmie gilziarz, czyli najprostszy parobek od przynieś, podaj, pozamiataj, wciśnij start, wciśnij stop dostaje na dzień dobry 4k netto i nie ma chętnych.

Także bardzo dobrze, szanuj się chłopie. Życzę Ci żeby Cię ktoś w końcu docenił, szybciej niż Gapcio zdewaluuje.

Pozdrawiam z Lubuskiego.
Ale ma Pan możliwość rozwoju.


@AnonimoweMirkoWyznania: no i niestety to jest klucz. Takie zmiany planuje się nie pod kątem, ile można zarobić na start tylko gdzie mniej więcej jest sufit. Kiedy ja zmieniałem branżę (odległe lata ale dla przykładu Ci powiem) to zarabiałem 3000 netto (2010r) a jak zmieniłem to zarabiałem 2200. Tylko że w starej byłem blisko sufitu (sufit był gdiześ na 4-5k) a w nowej sufit był wtedy ok
@AnonimoweMirkoWyznania: @kipowrot: @kodecss: @kefas_safek: No i co z tego, że masz uprawnienia? Uprawnienia to tylko teoretyczne potwierdzenie kwalifikacji, praktyczne się nabywa w robocie. I tak jest chyba wszędzie (przynajmniej tak samo to wygląda z elektrycznymi). Poza tym jak startowałeś do korpo będącego SSP to też się nie dziw - tyle dają na start, bo obowiązują kategorie zaszeregowania, ale jak się sprawdzisz to po pierwszej umowie już będzie miał
@kszaku: xD ty w ogóle wiesz jak wyglądają uprawnienia elektryka a jak uprawnienia do projektowania takich instalacji/wyglądają tak samo jak projektowanie architektoniczne.

Mój brat jest po budownictwie i wiem co przechodził sam robiąc 3 lata "darmowych" praktyk w #!$%@?.
Bo nikt go nie chciał przyjąć na praktyki bo po #!$%@? sobie ktoś konkurencje będzie robił.

To brat znalazł praktyki w większym mieście za gówno pieniądze i się cieszył, że udało mu
Niestety, ale prawa fizyki, krzywa nauki, zdobywania doświadczenia się nie zmieniła "na klik" i życie to nie jest gra komputerowa, gdzie wyklikasz sobie "wykształcenie" i dostajesz "lepszą pracę". Trzeba niestety się trochę narob


@kefas_safek: Dokładnie, dużo osób tego nie rozumie. Ostatnio szwagier był na rozmowie kwalifikacyjnej na montera elektrycznego w jednej z naszych dużych spółek energetycznych. Oczywiście nie ma uprawnień, a zaproponowali mu mniej więcej coś jak OPowi (a tyle obecnie
@kodecss: A ty umiesz czytać? XD Piszemy o uprawnieniach projektowych i jak pisałem zapewne tak samo to wygląda w przypadku elektrycznych jak gazowych - też trzeba kilka lat się przemęczyć, ale na start to ci nic nie daje (chyba, że tata/znajomy ma biuro projektowe). Uprawnienia E/D to co innego zupełnie.
Uprawnienia to robi się w biurze właśnie pod kimś pracując 3 lata za niskie stawki. Zresztą projektowanie projektowaniu nie równe, sieci gazowe na wioskach i #!$%@? to więcej praca urzędowa niż projektowanie. Stawiasz 3-10 powtarzalnych kresek zgodnie z kilkoma zasadami. Reszta to decyzję , uzgodnienia etc.