Wpis z mikrobloga

Rozmyślam nad zmianą kraju z UK na coś dostępnego dla mnie i mojej kobiety która niestety nigdy w UK nie była więc nie może tutaj pracować i nie mogę znaleźć żadnej dobrej alternatywy...

1. Niemcy - Nie ma opcji żebym dla Niemca pracował, poprostu ni c---a. Nie lubię szwabów.
2. Holandia - Patola, kryzys mieszkaniowy i p------e ceny wynajmu
3. Belgia - podobno belgowie nie są zbyt przyjaźni ale nie wiem czy to prawda
4. Dania - podobno jest problem z wynajęciem mieszkania, konta bankowego i podobno mają chore podatki jeśli chodzi o kupno samochodu
4. Kraje skandynawskie odpadają bo pogoda zbyt depresyjna dla mnie
5. Irlandia to samo co w NL - kryzys mieszkaniowy

Dramat k---a już nie wiem gdzie jeszcze mógłbym pojechać żeby:
1. Dogadać się bez problemu
2. Znaleźć pracę bez najmniejszych problemów tylko z językiem angielskim
3. Jest w miarę normalna pogoda
4. System jest dla ludzi a nie przeciwko im

Opadam z sił ( _)
Chciałem wrócić do polski ale widząc co się dzieje w Polsce naprawdę myślę, że to może nie być dobry pomysł a nie chce dalej żyć sam w UK bez moje ukochanej obok...

#zwiazki #emigracja #uk
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_Rolex: a czemu zakładasz, że nie może pracować w UK? Jak ma jakieś zdolności +język powinna dostać wizę od pracodawcy.
Jeszcze kwestia czym Ty się zajmujesz bo jak pracujesz fizycznie to fakt wybór jest ograniczony ale jak praca zdalna to może warto rozważyć np Hiszpanię/Francję?
  • Odpowiedz
  • 2
@paaszczaktaxi niestety jestem kierowca więc pracuje fizycznie. Chciałbym móc pracować zdalnie :(
Co do dziewczyny to naprawdę teraz nawet że zdolnościami jest bardzo ciężko dostać się do UK bo koszty związane z wiza są bardzo duże plus warunki do spełnienia poronione. W skrócie poprostu się to nie opłaca dla szarego Kowalskiego.
  • Odpowiedz
Chciałem wrócić do polski ale widząc co się dzieje w Polsce naprawdę myślę, że to może nie być dobry pomysł


@Mr_Rolex: Zalezy co mialbys robic w PL. Dla mnie PL jesli chodzi o standard zycia do zarobków aktualnie bezkonkurencyjna.
  • Odpowiedz
  • 0
@Serylek mam siostrę (tak jakby siostrę) w Szwajcarii ale nie myślałem nad tym specjalnie bo oni nie są w EU I pewnie też nie jest łatwo się dostać. Ale może faktycznie jest to jakaś opcja i musiałbym poczytać i popytać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dentka7 prawdopodobnie logistyka. Jeśli nie za kierownicą to próbowałbym iść w spedycję lub coś w tym stylu. Plus myślałem żeby coś jeszcze na boku robić czyli np flipowac mieszkaniami.
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: a to nie jest tak ze dostanie pozwolenie na prace jako twoja partnerka?
A citizen of Britain or a UK resident with the right to live and work is allowed to apply to bring their partner or spouse to the UK. Partner visas are available to those married to (or in a relationship with) a British citizen, an EU national or even a non-EU national.
  • Odpowiedz
prawdopodobnie logistyka. Jeśli nie za kierownicą to próbowałbym iść w spedycję lub coś w tym stylu.


@Mr_Rolex: I w PL zla kasa w tym? Z tego co ja widze to na logistyce i spedycji ludzie aktualnie robia najprawdopodobniej najlepsza kase w kraju.
  • Odpowiedz
  • 1
@mielonkazdzika nie mamy ślubu. A wiza małżeńska jest droższa niż zwykła. Naprawdę jeśli chodzi o sprowadzenie kogoś jest pozamiatane. Jedynie można próbować podpiąć pod swój status który mam ale związek musi być od 2018 roku i trzeba go udowodnić a ja z moją jestem od 2020.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dentka7 tu nie chodzi o kwestie płacy tylko bardziej o np: przepisy ruchu drogowego (mandaty), zła infrastruktura, dziad transy itd.
W Polsce transport jest ciężkim chlebem. W UK zupełnie inaczej to wygląda i jest dużo łatwiej w tym zawodzie.
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: Nadal na radę załatwić wizę dla partnerki, nie musicie nawet brać ślubu, wystarczy wejść w związek partnerski w UK i wtedy wiza taka sama jak dla współmałżonka obowiązuje
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Jako kierowca pewnie najlepsze warunki mialbys w niemczech i raczej dlugo pracy bys nie szukal. No, ale bedzie ciezko z takim podejsciem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz