Wpis z mikrobloga

Po wielu miesiącach łatania, gry ze switcha w końcu działają dobrze na galaxy s20 fe 5g. Przetestowałam kilka tytułów:
- FEZ (stabilne 60fps)
- Donkey Kong Country: Tropical Freeze (50-60fps, czasami coś przytnie dźwięk, ale płynność wzorowa, gra się komfortowo)
- Max: The Curse of Brotherhood (stabilne 30fps)
- Ori and the Blind Forest (30-60fps, gra się bardzo komfortowo)
- Crash Team Racing Nitro Fueled (ok. 40fps, pełna płynność)
- Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (ok. 40fps, pełna płynność)
- Metroid Dread (nie uruchamia się, crashuje zaraz po uruchomieniu)
- Trine: Enchanted Edition (10fps, czasami 30fps, ale nie da się grać)

Wyniki są wręcz szokujące. W ciągu 2-3 lat switch będzie w pełni emulowany na androidzie.
Testy przeprowadziłam w egg ns 4.0.1, sterowniki v530. Skyline póki co jest tylko ciekawostką, więc go nie używam. Jedyny minus emulacji w egg ns na dzień dzisiejszy, to crashują gry po kilku-kilkunastu minutach, ale nie wiem, czy wszystkie. Miałam tak z FEZ oraz Ori and the Blind Forest.
Czy ktoś ma doświadczenie w emulacji switcha na snapdragonie 865 z 6GB ramu? Czy zna ktoś jakiś sposób na crashe? Czy da się dodać własne sterowniki gpu? Próbowałam wg poradników, kopiować pliki do folderów, ale to są poradnikk do starych wersji emulatora i one nic nie dają, egg ns ich nie widzi.

#android #gry #switch #emulacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jasmina-grygiel: trzeba rootowac telefon żeby odpalić emulator?
Mam s22 z exynosem2200, wiem że to padaka do snapdragona, acz jestem ciekaw czy gra warta świeczki w tych czasach.
Jak wygląda granie w praktyce, na padzie?
  • Odpowiedz
@Issac: jak exynos to tylko skyline, ale on jeszcze nie działa zbyt dobrze. Gra się bardzo wygodnie, mam pada gamesir x2. Roota nie trzeba mieć. Ja bym jednak z exynosem się nie bawiła, chyba że jakieś gry 2d.
  • Odpowiedz