Wpis z mikrobloga

Czy zauważacie, że powoli ceny samochodów zaczynają spadać? Widziałem w kilku salonach wyprzedaże modeli, których w ciągu 2 ostatnich lat nie było.. Na grupach leasingowych zaczęły się też pojawiać przejęcia leasingu bez odstępnego.. Zauważyłem też, że część z tych ofert to ludzie powiązani z nieruchomościami tzn. agenci nieruchomości czy mali deweloperzy.

#motoryzacja #leasing #biznes #nieruchomosci
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@botereq: Siedzę trochę w branży i rzeczywiście kilka marek wprowadza jakieś rabaty, zwiększyła się dostępność samochodu na stocku, również dla flot.

Tak czy siak obecne ceny są naprawdę absurdalne w wielu przypadkach, niektóre marki podnosiły ceny co kwartał od 1,5 roku, także jest z czego schodzić
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: jest więcej dostępnych, ale poza niewielkimi rabatami wiele bym nie oczekiwał, zwłaszcza że normy ciągle w górę. Stanie się inna rzecz - nowe auta będą się sprzedawać w mniejszej ilości ( polska to nadal rynek 3 świata dla producentów) a używek będzie mniej przez co pmceny będą się utrzymywać na podobnym poziomie.
U każdego producenta tylko jeden - dwa modele dostępne są w miarę szybko. Salony mają co mają
  • Odpowiedz
@LittleOpa: A ja właśnie nie byłbym taki pewny, co niewielkich rabatów - bywam na spotkaniach z dealerami i widzę jaka jest presja na centrale, żeby obniżać już, teraz, bo konkurencja innych marek nie śpi

To czy ludzie w obecnych czasach będą kupować nowy samochód to już inny temat.
  • Odpowiedz
@botereq: Bo ludzie pobrali byle co na byle szybko i teraz chca sie tego pozbyc ( ͡° ͜ʖ ͡°) dalej dobrze wyposazone modele, a szczególnie te z hybryda to rok czekania gdzies, sam ostatnio byłem w Audi dwa razy w odstepie dwoch tygodni i rotacja aut spora byla. Dodatkowo przymierzam sie do wziecia A3 i Pan powiedzial ze jakbym chcial automat to lekko rok czekania, a
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: ciekawe jaka konkurencja nie śpi? Przeszedłem salony wszystkich popularnych marek i obdzwonilem pół kraju. O rabatach nawet małych nawet słyszeć nikt nie chciał xD
Np. wyprzedaż rocznika w Kia to będzie sprzedaż samochodu z 2022 roku w cenie sprzed 1.01.2023 xD
  • Odpowiedz
@botereq: Mnie szokuje ile ludzi kupilo ta Corolle 1.5 w benzynie, mialem okazje sie przez weekend nia przejechac i serio jak za auto ktore kosztuje te 110k to jest porazka, nie dziwi ze na otomoto jest sporo do sprzedazy czy cesji xd.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Volvo, Fiat, Jeep, Seat na 100%, musiałbym pogrzebać w mailach czy kogoś jeszcze tam podawali

Edit: Dla niektórych marek niepodniesienie ceny od 1.01 to juz będzie promocja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@botereq: rynek premium przez inflacje stał się mega atrakcyjny. Były momenty, że na okęciu czy połczyńskiej w salonie stały same Porsche approved (używki). Na niektóre modele czeka się krótko (tj 6msc, no na Carrerę T nową). O samochody bardziej rzadkie jak GT4RS czy GT3RS a nawet GT3 jest walka o sloty i trzeba mieć punkty (historię Porsche). Co ciekawe 911 tki są droższe używane od nowych o 100 i więcej
  • Odpowiedz
@pepsi22323: Tylko Audi zawsze dawała takie rabaty, więc Twój 15% rabat, względem rabatów które dochodziły do 31% dla flot, 28% na koniec roku - wygląda słabo. Dodając do tego ciągle podwyżki cen katalogowych. Najlepiej porównywać ceny transakcyjne. Co do 1 części wypowiedzi że ludzie nabrali byle co, byle było to w 100% zgoda.
  • Odpowiedz