Wpis z mikrobloga

"Deweloperzy spodziewają się eldorado w 2024, bo wejdzie odroczony popyt, a nie będzie dostępnych mieszkań" - To ja się pytam czemu nie budują już teraz na potęgę skoro już za 2 lata eldorado i dobrze mieć na sprzedaż? XD

#nieruchomosci
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@mickpl deweloperzy zaklinają rzeczywistość vol. 2137. Przed 2008 ssanie było dużo większe niż teraz, bo wyż lat 80 się usamodzielniał, a mimo wszystko musiało minąć ponad 10 lat by odbudować popyt po kryzysie.
Teraz wjeżdżamy w kryzys przy zupełnie innym zapotrzebowaniu które jest głównie inwestycejne a nie na potrzeby własne.
  • Odpowiedz
liczenie ze ten popyt nagle wystrzeli jest ryzykowne


@PandaCKratka: Czyli: tak, tak, w 2024 eldorado, kupujcie co mamy, bo będzie drożej. Ale dla bezpieczeństwa my się wstrzymamy z budową.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: może dlatego, że obecnie koszty wybudowania budynku są za duże i w 2024 będzie bardziej się opłacać sprzedawać dziury w ziemii w których dopiero powstaną budynki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl:

Zakładając ze tak będzie (mało prawdopodobne) to łatwiej jest sprzedać dziurę w ziemi niż gotowa nieruchomość.


hahaha ale pandaminiratka zrobił kur*e z logiki XD
  • Odpowiedz
@mickpl: deweloperzy pewnie lepiej wiedza czemu sie decyduja lub nie na budowe w danym czasie od kogos kto od 3 lat mowi ze "teraz juz na bank spadki". Nieruchomosciowy nemesis, Bartosz Turek, rozjechal tutaj wszystkich w przeszlosci jesli chodzi o zrozumienie co bedzie sie dzialo z cenami. Korekta jakas pewnie bedzie, ale to jest naiwne myslec ze wy jestescie jedynymi osobami ktore teraz sie wstrzymuja i czekaja. Wy czekacie od przynajmniej
  • Odpowiedz
Korekta jakas pewnie bedzie


@Kutafonix215: Miało nie być żadnej, a teraz że jakaś będzie. Proszę o konsekwencję w naganianiu. Ja jestem konsekwentny w przewidywaniu spadków XD
  • Odpowiedz
@mickpl: nie naganiam, teraz jest beznadziejny czas zeby np. brac duzy kredyt. Nigdy tez nie mowilem ze zadnej korekty nie bedzie. Ale powiedz mi tak szczerze, jakich spadkow sie spodziewasz w krk albo warszawie? Nikt tego nie wie, ale jestem ciekaw jak bardzo liczysz na jakis autentyczny cud.
  • Odpowiedz
@Kutafonix215 żebyście się nie przejechali z tymi "zarobki będą rosły". Nie wiadomo jaki będzie kryzys ale jeśli będzie taki jaki się przewiduje to nie będzie żadnych podwyżek a ludzie będą dziękować, że mają pracę. Przez ostatnie kilka lat ludzie się przyzwyczaili, że kryzysów nie ma, bezrobocia nie ma, taniej już nigdy nie będzie a wojna jest niemożliwa w 21 wieku. Czy wam się wydaje, że kryzys działa tak, że koszty życia różna
  • Odpowiedz