Wpis z mikrobloga

Skąd sie bierze nieamialosc? Z wychowania?

Strasznie mnie to wkurza ze mam takie opory np. zeby podejsc do jakiejs laski na imprezie i poprosic do tanca. I to nie dlatego ze uwazam sie za brzydkiego , bo chociaz myślę ze nie jestem jakis ladny to tez nie paskudny. Jakies 6,5/10. I nawet sie nie przejmuje jak ktos odmawia. Najwazniejsze dla mnie to chociaz podejsc, moze odmowic ale zebym chocisz podszedl, bo jak tego nie robie to najbardziej sie denerwuje. Ale mimo to i tak mam ogromne opory zeby sie przelamać. Dodam ze zwykle nie mam skrzydlowego wiec jest jeszcze ciezej, ale nawet jak jest to i tak mam ogromne opory, z tym ze wtedy o ile ktos nie "zajmie okazji" (czestonsie zdarzalo) to po dluzszym "zastanowieniu" w koncu sie przelamuje, chociaz tez nie zawsze. Ostatnio nyla taka co sie do mnie usmiechala, , raz nawet machala, ale wtedy myslalem ze ktos jest za mną mimo ze patrzyla na mnie, bo przexiez sie nie znamy. Chociaz z pol roku temu chwile z nia tańczyłem, ale za dlugo nie potańczyła i uznalem ze #!$%@? jej sie tanczylo. Cos tam nawet mówiła wtedy podczas tanca ze jak ktos moze wiedzirc o co mi chodzi czy cos takiego (w sensie sygnalizowania ruchów, ale slabo slyszalem wiec moze nie zrozumiałem) Ale Ale watpienze mnie zapamietala.
W kazdym razie chciakem ją potem poprosic do tańca , ale sie nie zmogłem. Wypatrywalem okazje i jak chwile sie gdzies pojawiala to sie "namyslalem", a potem znikala. Nienawidze tej swojej noesmialosci . Co za gowno

#psychologia #psychiatria #taniec #impreza #kluby
  • 3
@essos: Nieśmiałość jest naturalną ludzką cechą, która może wynikać z różnych czynników, takich jak wychowanie, doświadczenia życiowe czy indywidualne predyspozycje. Niektórzy ludzie są bardziej nieśmiali niż inni, ale nie oznacza to, że nie mogą pracować nad swoją nieśmiałością i zmniejszyć jej wpływu na swoje życie. Może to wymagać czasu i wysiłku, ale jest to możliwe. Spróbuj zacząć od niewielkich kroków, takich jak rozmowa z obcą osobą lub zgłoszenie się do grupy
@essos: Obawiasz się reakcji dziewczyny, brak Ci pewności siebie i zdecydownia, jakbyś miał w podświadomości że nie boisz się reakcji drugiej osoby, do teog miałbyś stabilne poczucie własnej wartości i stabilność emocjonalną to żadna nieśmiałość by się nie pojawiała. Jak się boisz/wstydzisz/szukasz akceptacji to masz nieśmiałość jako przejaw tych myśli