Wpis z mikrobloga

c-----e te rowery teraz robią, kiedyś można było modyfikować do woli, sztywny widelec za amor? spoko, napęd szosowy w corssie? proszę bardzo... gość dziś ledwo wytrzymał przymnie jak próbowaliśmy dobrać rower.
niema jednego roweru dzisiaj żeby zastąpił mój stary, musiałbym mieć 2 na same dojazdy do roboty, listopad-marzec 1, drugi marzec -listopad no ten 2 mógłbym wykorzystać w zimie pod trenażer jakby to był jakiś szosowy, ale i tak to 3 rowery na chacie :/ + czwarty jako zastępczy na czas remontu roboczego
#rower
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

woli, sztywny widelec za amor? spoko, napęd szosowy w corssie?


@mati1990: a teraz tak się nie da?

I w zasadzie co ci przeszkadza jeździć jednym cały rok?
  • Odpowiedz
@bibsz: geometria nowych rowerów, dziś rozebrane 2 szt - crossowy i treking, żaden fizycznie nie przyjął napędu 52/34. jak znajdziesz rower do 3-3,5k (klasa napędu nie ważna) który przyjmie korbe tiagra 52/34 + hamulce hydrauliczne + możliwość załozenia bagażnika daj znać bo mnie c--j jasny trafia.

chciałbym pracowy całoroczny jeden ale na szosie to się zabije w zimę na śniegu i błocie no i ona długo nie pociagnie w takich
  • Odpowiedz
@Desmosedici: lepiej do roboty w lato dojechać w godzinkę a nie 1:15-1:30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
uwielbiam to zdziwienie szosowców jak ich łapie crosowiec ( ͡º ͜ʖ͡º)
dojazdy do roboty to nie tylko dojazdy do roboty, przynajmniej ja na to tak nie patrzę.
Ostatnio złapałem się kawałek z którym często się mijamy i się dziwił jak utrzymuję jego tempo na takim
  • Odpowiedz
@mati1990:
Możesz mieć więcej niż jeden zestaw kół do roweru.

No i slicki nie są takie złe na deszczu, Ultrasporty lepiej się trzymają niż wszystkie semislicki jakie miałem.
A na zimę marathon winter.
  • Odpowiedz
a teraz tak się nie da?


@bibsz: Da się ale...i dla przykładu koleś mówi o współczesnych endurance i końcowy wniosek by może lepiej samemu sobie złożyć jak kupić co proponują producenci.
4x80 - > a teraz tak się nie da?

@bibsz: Da się ale...i dla przykładu koleś mówi o...
  • Odpowiedz
@mati1990:
Bierzesz korbę na kwadrat czy octalink i kupujesz dłuższy niż zalecany support ;)
Ewentualnie w korbie z supportem zintegrowanym dajesz jedna podkładkę więcej po stronie zębatek.
Chyba że masz mufe 73 - wtedy tak się nie da.
  • Odpowiedz
@bibsz: support "nie kwadrat" i nie da się podłożyć podkładki od strony blatów bo niema jak tego wyrównać po drugiej stronie i korba jest niesymetrzyna
  • Odpowiedz
@mati1990:
Ja nie to nie. Ale nie pisz że c-----e rowery i się nie da. Wszystko się da - kwestia tego jak to zrobić.

p.s. - asymetrię da się wyrównać przez np adaptery do pedałów zwiększające q-factor.
Z resztą ta asymetria jest na tyle mała że nawet przy SPD nie ma to wielkiego znaczenia a przy pedałach platformowych już w ogóle nie ma znaczenia
  • Odpowiedz
@mati1990: wiesz - jak chcesz mieć rower "pod sobie" to naprawdę się da. Tyle że to wymaga patentów, kompromisów zakupu jakoś nietypowych części czy takich uznawanych za "przestarzałe" (jak np korby na kwadrat)
  • Odpowiedz