Wpis z mikrobloga

  • 502
Ah jak się pięknie dzień zapowiada. Zusik zapłacony, wiadomo grosze bo jako przedsiębiorca muszę i będę okradać klientów, poprzez podniesienie cen, to nie wina państwa.

A poza tym dzięki składce zdrowotnej wysokości 2.400 PLN miesięcznie, zawsze mam dostęp do darmowej służby zdrowia na najwyższym poziomie dostępną od ręki.

Płakać mu się chce bo niedługo jako osoba na jdg będę płacił większe podatki niż niektóre zachodnie korporacje w tym chorym kraju.

#zalesie #podatki #firma #karton
Pobierz Erravi - Ah jak się pięknie dzień zapowiada. Zusik zapłacony, wiadomo grosze bo jako ...
źródło: comment_1670053420Pwiy0E7nuGatgh4no1e0UL.jpg
  • 112
witam, także pozdrawiam z jdg. To moje wesołe przelewy za poprzedni miesiąc :)))


@Mobul: nie jestem pewien, czy się chwalisz czy żalisz

płakanie nad podatkami i składkami w państwie gdzie mamy degresywny system podatkowy jeśli przejdzie się na jdg to coś co mnie zawsze urzeka
Kurna, ludzie, nie wrzucajcie tutaj przelewów VAT bo to nie jest Wasza kasa. Jeszcze mikro pomyślą, że "musicie płacić".
Za pit oczywiscie propsiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@witajswiecie: co racja to racja, mamy chyba najbardziej "przyjazny" system podatkowych dla tych co zarabiają sporo,
nie tylko chodzi o same procenty i ustawowe stawki ale też takie powiedzmy, ze sposoby optymalizacji, aby płacić jeszcze mniej
@zielinski998: W tym miesiącu zarobiłem około 25k w poprzednim około 20, do dzisiaj jakieś 230k od początku roku, w sumie więcej, ale robiłem sobie koszty aby obniżyć podatki, jak zarobię więcej niż 20k danego miesiąc kupuje jakieś gówno, typu telefony, laptopy, tv cokolwiek pod moje pkd co mogę wrzucić w koszty. @Oseghe: Byłem i nie chce mi się już chodzić cudów nie zrobię bo nie mam jak, nie jestem idiotą
@Wygryw_z_wyboru: Nieno sam prowadzę jdg wiem jak to wygląda, każdy ma różne koszty, ale generalnie robi się tak, jakbym miał dochód taki jak Ty to kupiłbym nieruchomość, w której część byłaby moim biurem
@adder23: j/w, dodam jeszcze, że jak masz już nieruchomość to praktycznie wszystko możesz wrzucić w koszty

Ale nie jestem księgowym, spytajcie się jak u Was mogłoby to wyglądać :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Orzeech: o ile się dobrze orientuje to od takiego zakupu można odliczyć tylko część odsetkową i obsługę kredytu a nie sam koszt lokalu, poza tym nie od całości lokalu ale od części wydzielonej pod biuro. Jeszcze jedno, kupując nieruchomość pod firmę zamiast 8 procent Vatu płacisz 23.

Kompletnie się to nie opłaca i masz dużą szansę na kontrolę.
@PepeXD: Rozwiązuje problemy ludzi ;-), pracuje po 2 czasem 3h ( zwykle cały dzień wale w ...a na wykopie komentując tagi ebony i inne dupeczki), dziennie nie jest to, zwykle ludzie płacą mnie nie tyle za pracę, co za to abym był " w razie w " i to tego dożyłem.

Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie ale tak jest, tak ustawiłem sobie życie abym zarabiał powyżej 10k / mc Jak mógłbym
@Wygryw_z_wyboru: Zgoda, ale wszystko jest indywidualna kwestia, najlepiej to przegadać z dobrym doradcą podatkowym

Anyway z mojego doświadczenia to w koszty wrzucasz elektronikę + auto + motocykl + obsługę IT, a jak masz nieruchomosc i pracowników to praktycznie wszystko możesz odliczyć ;)
@kuncfot: Lol, gdzie masz tych mitycznych doradców?

Na jdg #!$%@? możesz zrobić, ryczałt, 12% to jedyne co zostaje dla zwykłych śmiertelników

Jeżeli masz coś lepszego daj proszę znać.

Byłem u 5 doradców, muszę co miesiąc oddawać 6k i powinienem się cieszyć że tylko tyle

Z kolei na spolkowe wały mam za małe obroty
I tak właśnie się rucha małe i mikro firmy

Dlatego jeżeli są jakieś furtki, to jeszcze raz proszę
@Orzeech: nie wiem czy jesteś głupi czy trolujesz, czyli co jak ma nieruchomość to będzie co miesiąc kupował sprzętu AGD-RTV za 10k żeby nie zapłacić 4k podatku i #!$%@?ć 6k na niepotrzebny sprzęt?