Wpis z mikrobloga

Na Reddicie też juz inba
Mam nadzieje, że ta sprawa stanie się głośna medialnie w tym kraju i ktoś pociągnie tych imbecyli z MON do odpowiedzialnosci
Przeciez to jest kpina żeby pod przymusem kazali składać przysięgę a jak nie to do sztumu
Ładnie sobie to wymyślili pisowcy
Nie wiem na ile to prawda, ale gdzieś padło, że niby 200k chłopa miałoby dostać takie wezwanie na ćwiczenia….

https://www.reddit.com/r/Polska/comments/zaluek/dosta%C5%82em_wezwawnie_do_wojska_co_dalej/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #niebieskiepaski #rozowepaski #wojsko #polska #bekazpisu #pieklomezczyzn #wojna
Pobierz xydeN- - Na Reddicie też juz inba
Mam nadzieje, że ta sprawa stanie się głośna media...
źródło: comment_1670029637Vg7eL8BALdaW0xjlutYC3S.jpg
  • 32
@Dragonan: No dobra ale czemu kosztem ludzi którzy nie chcą iść do wojska? To ze przysięga jest po podsywawowym szkoleniu nijak nie obala tego ze pwwnie będą brać cię co jakiś czas już do końca na takie wypady, a w razie wojny będziesz mógł być chociaż sadzony za dezercje

Co ma tez to do rzeczy ze to szkolenie żeby zwiększyć rezerwistów? Xd Aha to nie możemy już protestować?
@Szalom: Bo na tym polega posiadanie przez kraj rezerwy mobilizacyjnej. Inaczej nikt więcej się nie znalazł. Jest WOT i dobrowolne szkolenia wojskowe. To za mało, więc wzywa się część reszty obywateli, która "nie chce".

Powody z jakich tutaj się "protestuje" są żałosne i świadczą tylko o głupocie protestujących.
A protestowanie jest złe z powodów moralnych i nie poczuwania się do obowiązku obrony ojczyzny.
@Dragonan: Wez mi nie #!$%@? nic o moralności xd państwo mi nie pomaga, zabiera, ciagle tylko wymaga rzuca kłody pod nogi nic mu nie zawdzięczam i ja mam się poczuć do obrony? Sam se idź do woja

Albo protestuj żeby brać tez kobiety jak w Norwegii czy Szwecji jak mało
@Szalom: Państwo tworzysz Ty. Wraz z innymi takimi jak Ty. Tak sobie je zorganizowałeś to tak masz. Po za tym, państwo jednak zawsze będzie ci coś zabierać, bo za coś musi istnieć.

A zawdzięczasz mu to, że w nim, żyjesz. Z Twoim myśleniem to równie dobrze możemy się poddać i zostać wcielonym do Federacji Rosyjskiej. Zapewniam cię że pod Rosyjską okupacją będzie ci się żyło "znacznie lepiej".
@Dragonan: Xddd zawdzięczam ze żyje. Wcale to nie był czysty przypadek. Jak ja zorganizowałem państwo? Jak zorganizował sobie państwo chłopak który skończył co dopiero 18 lat i już musi iść na komisje wojskowa żeby ocenić jak się nadaje na mięso armatnie i cxy będzie pasywna rezerwa? Jaki on miał na to wpływ?

Obyś trollowal

A ta rosja to czysty whataboutism i równia pochyla. Zreszta pewnie po miesięcznym przeszkoleniu każdy będzie potrafił
@xydeN-: kilkanaście lat temu ćwiczenia rezerwy były normalne i bardzo dobrze! Po drugie wezwanie to jedno ale pracodawca nie ma obowiązku Cię zwolnić na ćwiczenia więc nie siać paniki.