Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #mechnika #mechanikasamochodowa

witam,
warto dopłacać do preparatów liqui moly prawie stówę? Zamiast cera-tec'a mógłbym wybrać dodatek do oleju MoS2, wtedy -45zł ale chyba ten ceratec jest lepszym odpowiednikiem ceramizera. Pytanie tylko czy warto dopłacać (i że Liqui Moly ma taką zajebistą chemię do silników)? No i w ceramizerze mam 2 preparaty do paliwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście nie mówię już o jakimś Forte, które jest ostatnio na czasie ale taki zestaw do silników benzynowych kosztuje 400zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wojtas_elo - #samochody #motoryzacja #mechnika #mechanikasamochodowa 

witam,
wart...

źródło: comment_1670010199WGFEtgtZj7BLQiL9nHceDj.jpg

Pobierz
  • 12
@Wojtas_elo: To zależy, bo np. w mojej BMW lejąc tani olej samochód go po prostu palił. Gdy zmieniłem olej na liqui moly nagle samochód palił oleju o połowę miej, a po wlaniu cerateka nie pali oleju praktycznie wcale.
@trzaichlac69: fabia 1
@bruhh: ja tam nie wątpię w zasadność używania ceramizera i płukanki - co pokazuje wiele niezależnych testów choćby na youtube.
@PawelW124: ja akurat benzyna, a i tak bym nie kombinował z czymś co nie jest zalecane przez producenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nophp: u mnie silnik jedynie delikatnie się poci, tez troszkę nierówno chodzi (co parę sekund ma takie mocniejsze drganie,
ja tam nie wątpię w zasadność używania ceramizera i płukanki

u mnie silnik jedynie delikatnie się poci, tez troszkę nierówno chodzi

co parę sekund ma takie mocniejsze drganie

Chcę zapobiegać zamiast leczyć.

Chcę zapobiegać


@Wojtas_elo: Taki wlasnie obraz polskich samochodów, coś mu tam sie dzieje ale zamiast naprawić to wleje cos do oleju, moze sam sie naprawi i magicznie uleczy xD czemu chcesz zapobiec, skoro już masz jakiś problem z silnikiem?
@bruhh: nie rozumiem zbuldupienia bo nie mam żadnego problemu z silnikiem, stąd chcę zapobiegać i jakoś jeszcze go "dopieścić", a nie naprawiać cokolwiek środkiem w płynie gościu xd te "lekkie drgania" to już czepialstwo z mojej strony, a nie jakikolwiek problem gdyż wszystko z moim silnikiem jak należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wojtas_elo liquid moly sprawdzałem sam na dieslu i wtryski przeczyscil elegancko a dwóch mechaników już do regeneracji chciało wysyłać. co śmieszne przepalił jedna puszkę płukanki, zasilanie paliwa podpięte i różnica była od razu zauważalna.Samochód ze sporym nalotem ponad 350k km. Sprzedałem z przebiegiem >425 i wtryski działały wzorowo. Kilku znajomych też używało moly i wszyscy zadowoleni.
u mnie silnik jedynie delikatnie się poci, tez troszkę nierówno chodzi (co parę sekund ma takie mocniejsze drganie, które po ~1sec ustępuje). Chcę zapobiegać zamiast leczyć.


@Wojtas_elo: To może coś źle ustawione po prostu.