Wpis z mikrobloga

@wszystkieNazwyZajete: w ciągu dnia masz cykle skupienia i rozprężenia umysłowego, czujesz po prostu kiedy możesz się skupić, a kiedy wszystko cię rozprasza, trwa taki cykl okolo 1,5h i ze dwa, moze 3 w ciągu dnia takie zrealizujesz, wbij się przede wszystkim w te cykle dla najlepszego efektu; nie mówię, żeby nie uczyć się więcej, po prostu wtedy jest najefektywniej. Andrew Huberman na yt, obczaj, neurobiolog, który o tym opowiada.
  • Odpowiedz
Tip na początek: zacznij od śniadania


@wszystkieNazwyZajete: @Arseeman: A ja polecam spróbować czegoś przeciwnego - przeciągnąć śniadanie tak żeby mieć kilka godzin pracy/nauki w stanie głodu. U mnie poziom skupienia wywala wtedy w kosmos, za to po posiłku częściej zdarza mi się być sennym i mieć rozbiegany umysł.

Trzeba przy tym pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów i żeby nie podjadać, nawet malutkich ilości. Ja popełniałem ten błąd
  • Odpowiedz
założyć na głowę sprzęt do nauki przez sen i wtulić się w ramiona Morfeusza.


@Gl1n4: niestety to gunwo nie dziala. Ale moze streamowac jak spi nago to moze cos zarobi na Only fans.
  • Odpowiedz
@wszystkieNazwyZajete: psycha ci siądzie.
Zrób tak:
zamiast tych bloków 3 godzinnych rozbij je na bloki po 50-55 min + 5-10 min przerwy. Ewentualnie 2 bloki po 1.5h i 20-30min przerwy między nimi jeśli naprawdę długo jesteś w stanie się skupić.
w przerwie: rozprostuj się, wyjrzyj przez okno, zrób sobie jakiejś herbaty czy czegoś, puść jakąś piosenkę.
  • Odpowiedz