Wpis z mikrobloga

Dziewczyna dostała wypowiedzenie w sposób troche Chamski, bez wcześniejszych sygnałów i na sam koniec miesiąca.
W takim razie doszliśmy do wniosku, że z czystym sumieniem może siedzieć cały okres wypowiedzenia na L4.
Czy za zaległy urlop w takim wypadku Januszex będzie musiał też zabulić?

#pracbaza
  • 17
@4recki

w sposób troche Chamski, bez wcześniejszych sygnałów i na sam koniec miesiąca.


Przecież to jest normalny sposób.

W takim razie doszliśmy do wniosku, że z czystym sumieniem może siedzieć cały okres wypowiedzenia na L4.


Wytłumaczysz jak do tego doszliście? Dla osoby uczciwej to abstrakcja i jestem ciekaw tego związku przyczynowo skutkowego w waszych głowach.
@4recki

Mogli wczesniej dac znać, słuchaj, jest taka i taka sprawa będziemy musieli Cię niestety zwolnić


I po takiej rozmowie uznalibyście, że nie ma co czekać i trzeba uciekać na l4 narażając pracodawcę na jeszcze większe szkody. W naszym kraju to niestety tak powszechne zjawisko, że żaden pracodawca z głową na karku nie informuje wcześniej, że zamierza kogoś zwolnić. I nie ma co winić pracodawców, a raczej prawodawców i cwaniaków to prawo
@4recki: zawsze się daje na koniec miesiąca.. Jak dasz początkiem to okres wypowiedzenia wydłuża się ponieważ miesiąc w którym się wręcza wypowiedzenie nie jest brany pod uwagę.
@4recki: Nie rozumiem dlaczego niby "chamski", wypowiedzenia wrecza sie na koniec miesiąca, jesli okres zatrudnienia obliguje do miesięcznego okresu wypowiedzenia.
Nie ma obowiązku informowania pracownika o chęci rozwiązania umowy, ba czasem skutkuje to unikaniem kontaktu z pracodawcą aby właśnie wydłuzyc okres zatrudnienia.

Pracodawca ma obowiazek podać powód wypowiedzenia umowy o pracę.

Czy za zaległy urlop w takim wypadku Januszex będzie musiał też zabulić?


Podczas rozwiazania umowy o prace pracodawca jest zobowiązany
No tak, dostała wypowiedzenie i ma teraz potulnie przychodzić do pracy xD
U mnie w firmie jak jest sytuacja, że ktoś dostaje wypowiedzenie, proponują porozumienie. Wypłacają z góry za cały okres wypowiedzenia + do tego jeszcze solidna odprawa. To jest normalne podejście.

Co innego jak to ty sie zwalniasz, wtedy pojscie na L4 jest chamstwem.
@4recki: Wypowiedzenie zawsze daje się na koniec miesiąca bo biegnie ono od pierwszego dnia następnego miesiąca. Dając wypowiedzenie 2-giego masz tak naprawdę dwa miesiące pracy ze świadomością, że to koniec, więc jest duże ryzyko, że zaczniesz coś psuć albo olewać. A tak?

Wzięcie L4 jest w większości przypadków jest ok. Ja nie byłbym w stanie pracować na wypowiedzeniu. Srałbym na robotę tak bardzo, że o jej. Ryzyko, że dostałbym dyscyplinarkę.

Moja
No tak, dostała wypowiedzenie i ma teraz potulnie przychodzić do pracy xD


@4recki: ha tfu na takich, umowa ma warunki takie a nie inne w tym kraju pracownik może wszystko ale jak pracodawca korzysta z tych samych praw to wielce pracownik oburzony bo jak to śmie mu dawać wypowiedzenie ale pracownik jak jebnie papierami z dnia na dzień to jeszcze poklask xD, l4 w tym kraju to #!$%@? patologia ludzie za
No tak, dostała wypowiedzenie i ma teraz potulnie przychodzić do pracy xD

U mnie w firmie jak jest sytuacja, że ktoś dostaje wypowiedzenie, proponują porozumienie. Wypłacają z góry za cały okres wypowiedzenia + do tego jeszcze solidna odprawa. To jest normalne podejście.

Co innego jak to ty sie zwalniasz, wtedy pojscie na L4 jest chamstwem.


@kiszczak:
No tak, dostała wypowiedzenie i ma teraz potulnie przychodzić do pracy xD
U mnie w
a tfu na takich, umowa ma warunki takie a nie inne w tym kraju pracownik może wszystko ale jak pracodawca korzysta z tych samych praw to wielce pracownik oburzony bo jak to śmie mu dawać wypowiedzenie ale pracownik jak jebnie papierami z dnia na dzień to jeszcze poklask xD


@nairoht: ojojoj ten biedny pracodawca, jak to jest krytykowany za zwalnianie pracownika w najgorszy możliwy sposób, żeby dać mu jak najmniej czasu
@4recki

No tak, dostała wypowiedzenie i ma teraz potulnie przychodzić do pracy xD


Doskonale pokazałeś dlaczego nikt nie informuje o zamiarze wręczenia wypowiedzenia. Przecież z takim podejściem powiedziałbyś " no tak, zaraz ja zwalniają i ma potulnie przychodzić do pracy xD"

U mnie w firmie jak jest sytuacja, że ktoś dostaje wypowiedzenie, proponują porozumienie. Wypłacają z góry za cały okres wypowiedzenia + do tego jeszcze solidna odprawa.


Słowo klucz "dostaje wypowiedzenie". Czyli
@4recki

Powiedz mi w jaki sposób będzie pracował pracownik, któremu ani troche nie zależy i ma głęboko w dupie robotę?


Widzisz, kolejny raz pokazujesz jak bardzo spaczone masz myślenie. Nawet Ci przez myśl nie przeszło, że nawet po otrzymaniu wypowiedzenia można pracy nie mieć w dupie. Z bardzo prostego powodu: bo się jej podjąłem. "Pracodawca przestrzegając umowy i się z niej wywiązując zachowuje się w porządku to i ja powinienem." Tak myślą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@4recki:

No tak, dostała wypowiedzenie i ma teraz potulnie przychodzić do pracy xD

DOKŁADNIE tak ma to wyglądać, bo skoro jest na wypowiedzeniu to znaczy że umowa nadal obowiązuje, a nie że przestała obowiązywać.
Szef się wkurzy, zrobi lub zleci kontrolę, dziewczyna skończy bez kasy i z dyscyplinarką i być może oskarżeniem o wyłudzenie i oszustwo. Macie łeb do interesów.
Goglez - @4recki: 
 No tak, dostała wypowiedzenie i ma teraz potulnie przychodzić do ...

źródło: comment_1669976007OwkkRJOc0WmQ9KPAODtadp.jpg

Pobierz