Wpis z mikrobloga

@TypowyZakolak: ja bym dał schody na ścianę sąsiadującą z klitką, jeśli zmieszczą się oczywiście (można zrobić zabiegowe), dzięki temu rtv możesz dać pod schody, jeśli wymiary wydadzą i w pierwotne miejsce schodów masz do zagospodarowania. Ewentualnie, jeśli TV nie zmieści się pod schodami, to rozważ opcję z projektorem i zwijanym ekranem elektrycznym - projektor wtedy na regale książkowym, a ekran jako część pozioma balustrady też umiejętnie schowana.
aaa ok, teraz dopiero zrozumiałem, gdzie jest zabieg schodów. To w ogóle moim zdaniem bez sensu, bo wejście na schody jest z tyłu - bardzo długi szlak komunikacyjny. Ewentualnie rozważ schody na środku (wiem, ekstrawagancja) pomiędzy oknami - tam, gdzie jest stół obecnie - wtedy oddzielisz sobie część jadalną od wypoczynkowej
albo zmierz, czy przy moim pierwszym pomyśle jednak nie zmieszczą się po prawej (zależy, jaka szerokość). Czy ścianę sąsiadującą z klitką można trochę ruszyć w stronę południową?
@amstaf01: tak, na szerokość jest 8m

@avatarr: niet, nośna

Zmieścić to się zmieszczą (413cm głębokości w tym miejscu) ale będą szły w połowie okna, wyjdzie dość żenująco :)

Poprzecznie nie mogę, bo będzie 6 belek gęstożebrowych do cięcia zamiast jednej.
aaa ok, teraz dopiero zrozumiałem, gdzie jest zabieg schodów. To w ogóle moim zdaniem bez sensu, bo wejście na schody jest z tyłu - bardzo długi szlak komunikacyjny.


@avatarr: Nie ma na nie miejsca nigdzie indziej niestety :) Jak zrobisz bieg odwrotnie, to przywalisz czołem w skos dachu.
Ok, w takim razie nie można nigdzie więcej schodów dać. To rozważ jeszcze opcję, że RTV robisz pod schodami (TV i/albo projektor), regał z książkami na ścianę z klitką a jadalnię w miejsca narożnika
jakoś odnoszę wrażenie, że może być z tym narożnikiem tam w rogu ciasno, ale ok, chyba nie da się nic lepszego wymyśleć przy tym układzie
@avatarr: Ano. Chyba że zamienię klitkę na klatkę schodową, ale to już trzeba U-kształtne schody ze spocznikiem plus masa wymian żeby te wszystkie powywalane belki zastąpić z nowymi fundamentami pod słupki.
@TypowyZakolak: Pamiętaj, że z salonu będziesz prawdopodobnie najczęściej korzystać, więc powinien być komunikacyjnie najsensowniej zagospodarowany. Klatka w kształcie U to oszczędność miejsca no i w miejscu klitki dobra komunikacja. Minus - tracisz mały pokój na dole, nie wiem, czy jest sens probować go odzyskać w salonie
@avatarr: To by bardzo ułatwiło aranżację samego salonu, no ale tak jak mówisz tracę to pomieszczenie plus trzeba znacznie droższej adaptacji konstrukcyjnej z uwagi na ilość elementow "po drodze".
@TypowyZakolak: wrzuć cały plan piętra to można będzie coś pomyśleć bo tu się cięzko domyślić.

Plus jakie chcesz schody - porządne lane czy jakieś minimalistyczne, drewniane, kręcone?