Wpis z mikrobloga

@TypowyZakolak: to w takim razie wg mnie jest ok, szczegolnie ze wylot z kuchni masz na stół do jadalni. Czemu rezygnujesz z kominka? Ja miałem zrezygnować ale mi baba wybila 2 lata temu to z glowy. Plot twist - piec pelletowy automatyczny chodzi na prąd kominek bez plaszcza dziala samodzielne. Przy cenach opału w tym roku i przy okazyjnych wyłaczeniach prądu jest to prawdziwe błogosławieństwo.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: przemyśl czy masz możliwość i czy jest sens pakować u Ciebie coś takiego. Osmolenie sufitu to mit przy zamykanych drzwiczkach a do Twojego domu o ile pamietam wystarczy nawet koza ozdobna 10-15 kw lub jakiś zwykły prosty, o ile mozesz i chcesz go dokoptować. Drugie źródło ogrzewania się przydaje chociazby kiedy to pierwsze zawiedzie
  • Odpowiedz
@Reanef: Wykończenie praktycznie. Dlatego sobie liczę zasadność takiej dużej przebudowy. Kosztowo wychodzi całkiem spoko, ale upierdliwość (zwłaszcza "schodowa") jest olbrzymia. Nie jest łatwo sensownie wpasować schody w projekt, w którym ich pierwotnie nie było.

To na górze to najsensowniejsza opcja, ale nadal o tyle słaba, że trzeba zasuwać przez cały salon żeby wejść na te schody. No, ale dach nie pozwala na inne ustawienie.

Poza tym to najtańsza opcja, bo tylko
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: schody ażurowe na szczęście w chwili obecnej będą do zrobienia w niższej cenie jak wykonczenie wylanych. Jak masz praktycznie wykończone to super, i faktycznie nie ma sensu w tym momencie robić bałaganu wiekszego niz to konieczne. No i nie musisz robić schodów takich od razu jeżeli w przeciagu jakiegoś krótszego czasu nie bedziesz wykorzystywać poddasza inaczej jak na graciarnie.
  • Odpowiedz
@Reanef: Właśnie chcę zaadaptować to poddasze, bo to jednak ok. 70m2 powierzchni użytkowej. Koszt to +/- dodatkowe 100k do deweloperskiego. Czyli metraż rośnie o 70% a cena budynku tylko o 25%, czyli opłaca się
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: no i super. Ja na poddaszu zamontowalem projektor i kino domowe :F koszt tyle co swoja praca bo projektor dostalem a kino miałem juz z 10 lat. Jak wykoncze (kiedyś) to zrobię zdjęcie z wykopem na dziennej i tu wrzucę, a co! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: te książki to element dekoracyjny? Bo w ten sposób nigdy z nich nie będziesz korzystał. Już lepiej docisnąć narożnik dłuższym bokiem do ściany (chyba że okna do ziemi?), a książki dać za stołem między oknami, będzie wygodny przesmyk dostępu.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: ja w pomieszczeniu nad garażem też robię salę kinową, stół do bilarda, piłkarzyki itd. tzn. wszystkie instalacje już mam zrobione, teraz tylko projektor zamontować (ekran już wisi), lodówkę na wino wstawić i można korzystać.
  • Odpowiedz