Wpis z mikrobloga

Ej Programiści!
To jesteśmy kapitalistami czy lewakami?
Te związki zawodowe to nam potrzebne czy nie?

Bo mam wrażenie że ciśnięcie po SII to trochę hipokryzja kapotalisty w tym przypadku.

#programista15k #programowanie #sii

Czy potrzebne związki zawodowe programistów?

  • Taaak 48.3% (203)
  • Nieee 51.7% (217)

Oddanych głosów: 420

  • 40
  • Odpowiedz
@Felix_Camora: jak dla mnie to pan prezes powinien móc sobie zwolnić kogo chce i kiedy chce i za co chce - tyle że z zachowaniem okresu wypowiedzenia, a nie ze gość sobie założył związek zawodowy i jest nietykalny.

Co do sposobu komunikacji i tonu maila moze nie jest najlepszy ale mi się osobiście taki bezpośredni ton podoba, chciałbym żyć w świecie gdzie prezes pisze maila do pracowników i w treści pisze
  • Odpowiedz
@kobrys13: uwielbiam ten naród za to że dał sobie wmówić że związki zawodowe są uwaga k**wa bo to hit : ZŁE DLA PARCOWNIKA. Jest to taki poziom abstrakcji że jak czasem wspominam o tym znajomym z zachodu to robią wielkie oczy i dopytują czy aby nie robię sobie z nich jaj a ja na to że nie,że polski pracownik nie chce związków zawodowych bo uważa je za złe xd. Ten naród
  • Odpowiedz
@Felix_Camora: to fakt powinien podjąć decyzję o zwolnieniu i to powinno iść przez HRy ktore pewnie by zmiekszyly przekaz i firma wizerunkowo by lepiej na tym wyszła, teraz temu mąciwodzie udało się osiągnąć cel nie dośc że założył związek zawodowy, nie dość że pewnie go przywrocą do pracy albo wypłacą hajs to jeszcze pokazał jakie to SII jest złe więc będzie mi się kontynuował w innych firmach
  • Odpowiedz
Osoby które nie popierają związków zawodowych to mentalnie niewolnicy z plantacji ryżu w Chinach mówiących ze tam to jest super kapitalizm i rewelka w ogóle. Fakty są takie, ze w IT np takiej firmie jak Sii mogą istnieć problemy typy nierówności płacowe wśród osób na tym samym / podobnym stanowisku i pracownicy nie chcą być dymani.

Skoro związek zakładają to znaczy ze problemy mogą być. Skoro firma to torpeduje to znaczy ze
  • Odpowiedz
Te związki zawodowe to nam potrzebne czy nie?


@kobrys13: Rynek obecnie jest zdecydowanie rynkiem pracownika.
Jak pracodawca fiknie, to każdy pracownik ma 10 chętnych pracodawców na jego miejsce.

Tak naprawdę to jeśli ktoś chciałby rynek regulować jakimiś związkami, to chyba jakimś "związkiem pracodawcowym" chroniącym prawa pracodawcy ;)
  • Odpowiedz
Skoro związek zakładają to znaczy ze problemy mogą być


@yuio: tego związku nie zalozyly osoby tylko jedna osoba, po mniej niż pół roku pracy, raczej gość tam przyszedł z zamiarem założenia związku zawodowego a nie że wpadł na ten pomyśł bo mu się źle wiodło

takiej firmie jak Sii mogą istnieć problemy typy nierówności płacowe wśród osób na tym samym / podobnym stanowisku


@yuio: oczywiście ze mogą i wtedy pracownik
  • Odpowiedz