Wpis z mikrobloga

Doradźcie proszę, bo się nie znam xD

Podłączyli mi światłowód - 600 Mb/s. Router stoi w drugim pokoju, a komputer w drugim i do tej pory łączyłem się access pointem.

Ale, że ten który mam jest stary i obsługuje tylko 50 Mb/s to szukam nowego (też coś ściema bo wg specki powinien do 150 Mb/s)

Czy router (access point) TP-LINK Archer C6 da radę:
- Maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej: 1200 Mbps
- Maksymalna prędkość dla 2,4 GHz: 300 Mbps
- Maksymalna prędkość dla 5 GHz: 867 Mbps
- Porty LAN: 4 porty LAN 10/100/1000 Mb/s

O co chodzi z tymi pasmami w GHz? Osiągnę tym AP'kiem prędkość na kompie (który łączy się z access pointem kablem) 600 Mb/s?

Dziękuję!
#informatyka #windows #pytanie #komputery #windows7 #windows10 #siecikomputerowe #sieci #router
  • 15
  • Odpowiedz
@Urban7735: router może i ma do 150 mbps, ale jak jesteś w tym samym pokoju i może w miarę blisko... w drugim pokoju możesz już znacznie tracić na zasięgu w zależności od pasma i kanału...

aż mi się przypomniały telefony jak na wsparciu technicznym pracowałem:
K - dzień dobry, panie, #!$%@?, czemu mi internet tak wolno działa? płacę za 600 mb, a mam 100!
Ja - po kablu, po wifi?
K -
  • Odpowiedz
@drahtzieher: no ja się nie znam xD myślałem, że jak ma do 150 mbps to tyle będzie miał jak zasięg z routera złapie

@L3gion: o, to już jakaś dobra rada, dziękuję!

@supra107: no z kablem lipa, pokój z routerem jest oddalony od kompa o jakieś 12 metrów w linii prostej, a jakbym miał ciągnąć ten kabel przy podłodze to pewnie z 30 metrów by trzeba było
  • Odpowiedz
myślałem, że jak ma do 150 mbps to tyle będzie miał jak zasięg z routera złapie


@Urban7735: Dlatego tam jest DO ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prędkość spada z każdym przebytym metrem i przeszkodą.
  • Odpowiedz
@Urban7735: Z info które znalazłem to model ogarniający do 1300 Mbps. Gdybyś się zdecydował to pamiętaj aby im zaznaczyć:

Na życzenie klienta zmieniamy oprogramowanie tak aby AP mógł pracować w trybie "standalone" - bez konieczności posiadania kontrolera, dzięki temu otrzymujemy super wydajny, stabilny AP z ogromnymi możliwościami konfiguracji.


No i dopytaj czy w zestawie będzie zasilacz.
  • Odpowiedz