Wpis z mikrobloga

  • 428
Lubię czytać komentarze pod moimi artykułami, czasami trafi się takie bingo audioświrskiej klasyki argumentacji:
– jestem głuchy
– jestem głupi
– zazdrościsz, takie to polskie...
– mimo że prowadzę ten kabaret dla kasy, to i tak mnie nie stać na porządny sprzęt.
( ͡ ͜ʖ ͡)
Dobry wleciał poszerzan scenianu.
#tonskladowy
Pobierz Roszp - Lubię czytać komentarze pod moimi artykułami, czasami trafi się takie bingo a...
źródło: comment_1669616571hlv6Q76T9iSP5oIjakDs7f.jpg
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roszp: Nawet mając sporo dystansu do siebie takie komentarze zawsze nieco kłują i mogą zasiać jakieś wątpliwości. Jednak jest na to sposób. Otóż, kiedy widzisz komentarz, w którym piszący go znawca/ekspert używa "pogardliwych zdrobnionek" jak np. redaktorek, samochodzik, telefonik, buciki itd. które niemal zawsze używane są w celu okazania pogardy, umniejszenia komuś, deprecjacji czegokolwiek przy jednoczesnym wywyższaniu siebie, to od razu masz jasność z kim masz do czynienia, bo nietrudno wykształcić
Nawet mając sporo dystansu do siebie takie komentarze zawsze nieco kłują i mogą zasiać jakieś wątpliwości.


@arasel: Wiesz co, na początku faktycznie trochę mnie kuły takie komentarze, ale z biegiem czasu poznałem wszystkich ludzi, którzy tak o mnie piszą. To bardzo często są frustraci, którzy bardzo głęboko siedzą w tym bagnie, najczęściej są powiązani z konkretnymi producentami sprzętu albo dystrybutorami, a ja im zwyczajnie psuję biznes. Ich jest tak niewielu, że
@Roszp: @makaronzjajkiem: no w gitarze "to zależy". Drewno i to czy jest bolt on czy klejone wpływa na sustain, a są też gitary semi-akustyczne, gdzie jednak rodzaj drewna i pudła jakieś-tam znaczenie ma. Tak czy inaczej w większości wypadków to głównie kwestia estetyczna i praktyczna, a 99% robi i tak elektronika.

Gdzieś czytałem artykuł o instrumentach smyczkowych - te współczesne przewyższają jakością dźwięku i precyzją wykonania Stradivariusy. Gra na tych
no w gitarze "to zależy"


@geuze: to cholernie skomplikowana kwestia, dlatego właśnie najlepiej napisać, że to zależy. Bo to, z jakiego drewna gitara jest wykonana, będzie mniej ważne przy mocno skompresowanym sygnale. Pierwsze skrzypce tu grają przetworniki, to jak gitara jest wyregulowana, jakiego wzmacniacza użyto, jakiego kabla (kable instrumentalne akurat mogą mieć znaczenie), co siedzi w pedalboardzie, jak jest zasilane i jak ma rozwiązane kwestie baypassu. Mam na dysku świetny test
@Roszp: jestem po 12 latach szkoły muzycznej i ze słuchem absolutnym, codziennie obcowałem z muzyką na żywo, czego nie odda żaden głośnik za miliony monet.
i nadal nie rozumiem potrzeb wydawania ciężkich tysięcy złotych na antywibracyjny stolik czy inne profesjonalne kable xDD
gosc tutaj pisze o polactwie i zawiści, a wszyscy masturbacyjni audiofile przecież właśnie dowartościowują się tym, że "oni mogą i oni słyszą"

serio nie wiem co to zmienia w
@Roszp: Sprawdź sobie książkę "Physics of the Electric Guitar" Zollnera. Możesz tez poszukać na własną rękę innych badań. 95% tego co mówią lutnicy (nawet ci uznani z master build/custom shop Fendera/Gibsona) to pierdzielenie głupot. Nie ma czegoś takie jak charakterystyka "brzmienia" drewna w gitarze elektrycznej. śmiejesz się z audiovoodoo... a sam je uprawiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gdzie testuje wiosła wykonane dosłownie z tego samego bloku drewna, to samo wykończenie, z tymi samymi pickupami, tak samo wyregulowane, a gitary różni jedynie pół roku schnięcia drewna. I zabij mnie, ale to słychać


@Roszp: wcale. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@makaronzjajkiem: no wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co prawda w teście AB nie byłbym w stanie wskazać, która brzmi lepiej, bo jak mirek wyżej napisał – to są różnice pomijalne, ale w ABX już bym był w stanie to wychwycić.


@Roszp: masz jakiś link do tego filmiku? instrumenty z pudłem rezo wiadomo, ale blok? nawet jak przenosi drgania to elektronika wszystko przyćmi, to są detale gdzie może na widmie widziałbyś detale, może jednak nie do końca gość wyregulował te gitary ;) ale podrzuć link jak możesz, chętnie zobaczę :)
masz jakiś link do tego filmiku?


@wislowunsz: to nie jest filmik, mam projekt w Pro Toolsie.

to są detale gdzie może na widmie widziałbyś detale, może jednak nie do końca gość wyregulował te gitary ;)


@wislowunsz: być może jest tak jak piszesz: nie twierdzę, że drewno w gitarze elektrycznej typu solid body ma jakiś swój „sound fingerprint”, jedynie to, że przy odpowiednich warunkach byłbyś w stanie rozróżnić, że dana partia
Napisałem to na Facebooku, napiszę też tutaj:
Od samego początku reklamy na mojej stronie były wyłączone. Podobnie na kanale YouTube, kiedy jeszcze możliwe było wyłączenie wszystkich reklam (obecnie YT i tak wyświetla swoje reklamy)
Jedyne moje przychody z prowadzenia tego tagu, bloga, fanpeja i kanału na YouTube pochodzą z dobrowolnych wpłat, do których nie namawiam zbyt często, oraz z YouTube (powód jak wyżej) . Odmówiłem wszystkich płatnych propozycji współpracy, jakie do mnie